|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

13 września Radio Kraków zaprasza na Marsz Jamników

To najsympatyczniejszy, najbardziej rozszczekany i z pewnością najdłuższy marsz w historii Krakowa. W niedzielę 13 września Marsz Jamników Radia Kraków już po raz 21. przejdzie krakowskimi ulicami.

 

RELACJA Z MARSZU

 

                                           Radio Kraków poszukuje „PARY IDEALNEJ”.
                                      Na kandydatów czekamy 13 września pod Barbakanem

 

Między Wami jest chemia, którą widać gołym okiem, rozumiecie się bez słów, oddziałujecie na siebie w sposób szczególny, macie podobne nawyki, czytacie sobie w myślach, a nawet zaczęliście się do siebie upodabniać... Zostały dosłownie ostatnie godziny, aby dopracować detale, doszlifować „zgranie” i w najbliższą niedzielę pokazać wszystkim: tak wygląda duet doskonały, „PARA IDEALNA” - Jamnik i jego Pan.

Radio Kraków zaprasza w najbliższą niedzielę wszystkich kandydatów do tytułu jamniczo – człowieczej „PARY IDEALNEJ”, jak również zaprzysięgłych jamniczych indywidualistów oraz sympatycznych przedstawicieli ras nieco mniej szlachetnych na 21. „Marsz jamników”.

Że jamniki to psy niezwykłe, wyjątkowe, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju jest najoczywistszą oczywistością, ale w tym roku udowodnimy też, że niepowtarzalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju jest również związek, który łączy jamnika i jego właściciela. Człowiek i Jamnik. Związek zgody, idealna harmonia, PARA IDEALNA.

 

Wyniki radiowego konkursu:

Nagroda główna to statuetka z dedykacją, wiaderko karmy oraz zestaw gadżetów dla psa, a dla właściciela zestaw upominków radiowych. Otrzymuje ją jamnik - kucharz. Zdjęcie nadesłała pani Mroczek. 

Anna Mroczek z nagrodą

 

Nagroda pocieszenia to statuetka, wiaderko karmy oraz zestaw gadżetów dla pasa, a dla właściciela zestaw upominków radiowych. Ta wędruje do jamnika Golema, który pomaga swojej pani w pracy na komputerze. Zdjęcie nadesłała pani Natalia Gajecka. 

Serdecznie gratulujemy!

 


 

 

 


Na PARY IDEALNE oraz wszystkie dwu- i czworonogi, które chcą uczestniczyć w najsłynniejszym, najbarwniejszym i najsympatyczniejszym psim pochodzie na świecie, czekamy w niedzielę 13 września o godz. 11.45 pod Barbakanem.

W samo południe wraz z pierwszymi dźwiękami hejnału, przy dźwiękach orkiestry Wieniawa „Marsz jamników” Radia Kraków wyruszy spod Barbakanu na Rynek Główny w Krakowie. W tym roku wśród uczestników pochodu jurorzy Radia Kraków (specjaliści z dziedziny behawiorystyki zwierzęcej) czujnie wypatrywać będą duetów doskonałych, a pięć najdoskonalszych, które wyłowią z tłumu, zawalczy na scenie pod Ratuszem o zaszczytny tytuł człowieczo – jamniczej „PARY IDEALNEJ” i nagrody (w tym wyjątkowe i limitowane jamnicze gadżety przygotowane przez Radio Kraków). A że Marsz Jamników Radia Kraków to marsz wyjątkowy i inny niż wszystkie inne marsze na świecie, w tym roku do jamniczej zabawy włączy się również telewizja BBC, której ekipa nie tylko weźmie udział w marszu, ale też na scenie pod Ratuszem przeprowadzi specjalnie przygotowane jamnicze konkursy.

Oprócz barwnego pochodu i konkursowych emocji, Radio Kraków na „Marsz jamników” przygotowało także liczne atrakcje dla czworonogów (nie tylko tych najdłuższych i długich) i ich właścicieli. Już od godz. 10.00 na płycie Rynku Głównego, po obu stronach sceny otwartych będzie 10 stoisk, na których będzie można bezpłatnie zasięgnąć porad psich ekspertów i skorzystać z różnorakich usług. Stoiska będą czynne do godz. 14.30. Do dyspozycji psów i ich właścicieli będą m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta, rehabilitant zwierzęcy, petsitter i profesjonalny psi fryzjer. Na miejscu będzie można zaczipować psa oraz zarejestrować go w Międzynarodowej Bazie Danych Safe-Animal. Marsz jamników jest także okazją, aby zwrócić uwagę na problemy związane z agresją wobec zwierząt. Stąd, jak co roku, obecność na marszu „Zielonej Strefy” Małopolskiej Policji i Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym. Radio Kraków i Miasto Kraków zapraszają 13 września pod Barbakan i na Rynek Główny w Krakowie.Organizator Marszu: Radio Kraków

Współorganizator: Miasto Kraków

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Sponsorzy: właściciel sieci sklepów zoologicznych LEOPARDUS oraz firma Waag, producent karm dla psów, kotów i gryzoni marki HARRINGTONS.

Fundator Nagród: Sklep zoologiczny „Miasto zwierzaka”

 

Scenariusz Marszu Jamników 2015:

Godz. 11:45: Zbiórka pod Barbakanem i formowanie pochodu.

Godz. 12:00: Rozpoczęcie pochodu spod Barbakanu pod Ratusz

Ok. 12.20: Przybycie pochodu na Rynek Główny, konkurs na PARĘ IDEALNĄ (scena pod Ratuszem)

Godz. 13.45: Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród

Godz. 14.00: Zakończenie oficjalnej części imprezy

 

Powtórka z historii: od Zygmunta I Starego do Radia Kraków, czyli łyk jamniczej historii

 

Dodatkowe atrakcje towarzyszące Marszowi Jamników 2015 – stoiska dla miłośników psów.

Na płycie Rynku Głównego, po obu stronach sceny, rozstawionych będzie 10 stoisk. Na stoiskach będzie można bezpłatnie zasięgnąć porad i skorzystać z różnorakich usług. Stoiska będą dobrane w taki sposób, aby możliwie kompleksowo odpowiadać na potrzeby właścicieli czworonogów. Wśród stoisk znajdą się:

- punkt porad weterynarza,

- punkt porad dietetyka zwierzęcego,

-punkt porad zoofizjoterapeuty i rehabilitanta

- punkt porad psiego behawiorysty,

- punkt znakowania psów (bezpłatne czipowanie),

- punkt doradztwa instruktora szkolenia psów,

- punkt petsitterów,

- salon psiej piękności

- punkt Fundacji „Psi Los” - punkt informacyjny poświęcony psiej adopcji,

- punkt „Zielonej Strefy” – policyjnego projektu przeciwdziałania znęcaniu się nad zwierzętami.

 

Stoiska będą czynne w dniu imprezy (13.09) od godz. 10.00 do 14.30. Wszystkie porady udzielane będą bezpłatnie. Podczas imprezy na wszystkich stoiskach dystrybuowane będą bezpłatne zestawy psiej czystości.

Zobacz, jak było na jubileuszowym 20. Marszu jamników

Zobacz także: Marsz jamników na przestrzeni lat


 

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Organizator Marszu: Radio Kraków

Współorganizator: Gmina Miejska Kraków

 

 

Sponsorem Marszu Jamników jest właściciel sieci sklepów zoologicznych LEOPARDUS oraz firma Waag, producent karm dla psów, kotów i gryzoni marki HARRINGTONS.

 

 

Fundator Nagród:

 

Zestawy czystościowe dostarczyła firma Asklepios. 

88%
12%