Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Autobusy krakowskiego MPK pękają w szwach

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.10.04 07:40 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:37 )
Jazda tramawajami i autobusami w Krakowie stała sie prawdziwym koszmarem. Pasażerowie skarżą się na potworny ścisk, tak, że nie sposób wsiąść do autobusu. "To kwestia kilku dni " - odpowiada ZIKiT.

fot. Michał Karoń

Potworny tłok w autobusach to codzienny obrazek krakowskiego MPK. Wszystko z powodu studentów, którzy pod koniec września zjechali do Krakowa na nowy rok akademicki. Najwięcej pasażerów próbuje dostać się do centrum Krakowa od strony Bieżanowa i Ruczaju. Przepełniona jest też popularna linia 139 jeżdżąca z Nowej Huty. Nie pomaga uruchomiona na tej trasie w październiku dodatkowa linia 439.


Na 200-tysięczną grupę pasażerów urzędnicy ZIKiT-u przygotowali zmiany w organizacji ruchu. Ich zdaniem to powinno wystarczyć. Zapewniają, że sytuacja poprawi się w ciągu kilku dni, po tym jak studenci I-szego roku dobrze zapoznają się z rozkładem jazdy MPK.

Ścisk w autobusach i tramwajach krakowskiego MPK trwa od kilku dni. Najgorszej jest w porannym i popołudniowym szczycie. Wielu podróżnym nie udaje się wsiąść i muszą czekać na następny kurs.

(Maciek Skowronek/jg)
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię