Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Akcja szczepień na gorlickim rynku

Na gorlickim rynku można się zaszczepić 1-dawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. To bardzo wygodna forma bowiem nie trzeba się rejestrować. Kilka minut trzeba jednak postać w kolejce, gdyż chętnych na szczepienia nie brakuje.

Fot. Maciej Wodziński

- Organizacyjnie wszystko jest bardzo dobrze przygotowane, serdecznie zachęcam wszystkich do skorzystania z akcji, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie pod względem zdrowotnym - mówi wicewojewoda małopolski, Józef Leśniak, który odwiedził plenerowy punkt szczepień przygotowany na Gorlickim rynku.

Poziom zaszczepienia na ziemi gorlickiej jest zbliżony do średniej krajowej. W samych Gorlicach zaszczepionych dwoma dawkami jest prawie 10 tysięcy osób. Jeśli chodzi o powiat gorlicki, zaszczepionych jest ponad 73 tysiące osób pierwszą dawką i blisko 33 tysiące osób dwoma dawkami. Daje to w sumie 30 procent osób zaszczepionych do ogółu mieszkańców powiatu.

Szczepienia na rynku w Gorlicach potrwają do godziny 17. Podobne akcje odbywają się również między innymi w Tarnowie, Chrzanowie, Miechowie, Starym Sączu, Wadowicach oraz w Krakowie.
Posłuchaj co mówi Józef Leśniak
Tematy:
Autor:
Maciej Wodziński

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię