Radio Kraków

zdrowie

Fundacja Mam Marzenie świętuje swoje 20. urodziny

Marzenia chorych dzieci bywają niesamowite

Strzeż siebie i swoje dziecko przed niedobrym stresem

V spotkanie w Radiowej Familijnej Akademii Medycznej z dr Moniką Mach-Tomalską

Familijna Radiowa Akademia Medyczna - spotkanie III

Jak leczyć pierwsze oznaki przeziębienia? Katarzyna Pelc rozmawia z dr Moniką Mach-Tomalską, pediatrą, immunologiem klinicznym z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Czym różni się skok ciśnienia od nadciśnienia tętniczego?

  • date_range 2019-03-21
W cyklu Pora na doktora wracamy do tematu nadciśnienia tętniczego. Zastanowimy się - czym różni się skok ciśnienia od nadciśnienia tętniczego? Wioletta Gawlik rozmawia z dr Renatą Rajtar-Salwą - kardiologiem, internistą ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Zimne dłonie to objaw problemów z krążeniem?

  • date_range 2019-02-19
"Masz zimne dłonie, masz problem z krążeniem" - zwykło się mówić. Jednak zamiast do kardiologa, należy udać się do dermatologa, choć wcześniej dolegliwości należy skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu - mówi dr Renata Rajtar-Salwa, kardiolog, internista ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

Plusy i minusy stosowania botoksu

  • date_range 2018-12-19
Najbardziej popularnym zabiegiem medycyny estetycznej jest botoks, czyli zmniejszanie zmarszczek przy pomocy toksyny botulinowej. O plusach i minusach tego zabiegu rozmawiają dr Paweł Brzewski, dermatolog z CM UJ i Wiola Gawlik.

Utrata dziecka nienarodzonego

  • date_range 2018-10-31
15 października obchodziliśmy Dzień Dziecka Utraconego. W cyklu Pora na doktora poruszamy temat utraty dziecka nienarodzonego. O poronieniu rozmawiają prof. Hubert Huras, kierownik Oddziału Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Wioletta Gawlik.

Rak jelita grubego - łatwy do wykrycia i leczenia

  • date_range 2018-10-15
Nowotwór jelita grubego jest bardzo niebezpieczny. Prawie nie daje objawów, a jest drugim pod względem częstości zachorowań na świecie. Jednak onkologom udało się go przechytrzyć. W jaki sposób? O to dr Zbigniewa Darasza specjalistę chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej z Centrum Onkologii w Krakowie pyta Wioletta Gawlik.

Astma sieje coraz większe spustoszenie

  • date_range 2018-10-08
To nie jest choroba, która rozwija się tylko w młodym wieku. Sieje coraz większe spustoszenie - również u dorosłych. Porą jesienną daje się szczególnie we znaki. O astmie rozmawiają dr Marcel Mazur, alergolog z Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Wioletta Gawlik.

Dlaczego kobiety nie korzystają z bezpłatnych badań cytologicznych?

  • date_range 2018-07-24
Dlaczego kobiety nie korzystają z bezpłatnych badań cytologicznych? Nie wiedzą gdzie mogą to zrobić, czy nie ufają wysyłanym do nich zaproszeniom na takowe badania? Przez to, że owe zaproszenia są ignorowane, ośrodki mogące przeprowadzić bezpłatne badania, dostają mniej środków na profilaktykę. O szczegółach rozmawiają Piotr Gołdziński, inicjator działań na rzecz edukacji i promocji zdrowia i Wioletta Gawlik.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię