Radio Kraków

Wszystkich Świętych 2021

Podsumowanie akcji „Znicz” na terenie powiatu krakowskiego

Tegoroczna akcja ,,Znicz" na terenie powiatu krakowskiego przebiegła bezpiecznie i spokojnie, bez wypadków drogowych. Podczas kontroli pojazdów policjanci ujawnili 319 naruszeń w ruchu drogowym, co zakończyli nałożeniem 275 mandatów karnych. Ujawnili też jedno przestępstwo. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 6 nietrzeźwych kierowców.

Rekordowa kwesta na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Zebrano około 47 tysięcy złotych

To była rekordowa kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Około 47 tysięcy złotych zebrali wolontariusze, którzy przez ostatnie 4 dni kwestowali na tarnowskich nekropoliach. To najlepsza kwesta w historii. Uzbierana kwota może jeszcze się zwiększyć. Wciąż nie policzono wszystkich puszek, do których zbierano datki.

Policja: od początku akcji "Znicz" doszło do 288 wypadków, zginęło 18 osób

Od początku akcji "Znicz" w całej Polsce doszło do 288 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 345 zostało rannych - poinformował we wtorek kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przypomniał, że akcja "Znicz" trwa jeszcze do końca dnia.

28. kwesta na tarnowskim Starym Cmentarzu

Na tarnowski Stary Cmentarz powróciła kwesta

Tarnowianie i w tym roku nie mogą zapomnieć o przysłowiowym "wdowim groszu" dla Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie. Komitet od 1994 roku zbiera środki, które przeznaczone są na ratowania nagrobków znajdujących się na jednej z najstarszych nekropolii w Polsce.

Tarnów: niepowtarzalna okazja do zwiedzenia krypty w piwnicy kaplicy Sanguszków

To niepowtarzalna okazja do zwiedzenia wyjątkowego miejsca. Dziś (1 listopada) na Starym Cmentarzu w Tarnowie dostępna jest krypta w piwnicy kaplicy Sanguszków.

Na Cmentarzu Rakowickim znów kwestowano

Po przerwie wróciły kwesty na krakowskich cmentarzach

Po przerwie związanej z pandemią na cmentarzu Rakowickim w Krakowie wolontariusze znów zbierają datki na ratowanie zabytkowych nagrobków. Wspierają ich znani artyści, politycy oraz bracia kurkowi. Kwestę organizuje Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa.

Znicze na grobach wyjątkowych kobiet; powstanie specjalny cmentarny szlak

Na grobach wyjątkowych kobiet spoczywających na cmentarzu Rakowickim płoną znicze „Kraków pamięta”. Akcja wpisuje się w prace nad szlakiem tematycznym po miejskich cmentarzach, poświęconym lokalnym bohaterkom.

W poniedziałek kwesta na Pęksowym Brzyzku

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią, w poniedziałek w Zakopanem odbędzie się 29. kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. Szczególnej pielęgnacji wymagają nagrobki z zabytkowego cmentarza zasłużonych na Pęksowym Brzyzku.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię