- A
- A
- A
Rozbito szajkę skimmerów. Okradali konta Krakowian
Grupa skimmerów okradających konta mieszkańców Krakowa – rozbita ! Krakowska policja zatrzymała 3 obywateli bułgarskich.Od kilku miesięcy krakowska policja otrzymywała zgłoszenia o kradzieżach pieniędzy z kont, które dokonywane były poprzez bankomatowy skimming. Przestępcy montowali nakładki na bankomaty. W momencie kiedy ktoś pobierał pieniądze z takiego bankomatu, urządzenie skanowało dane zapisane na karcie oraz poprzez minikamerę rejestrowało PIN. Dane te były przesyłane najczęściej do państw Ameryki Południowej i tam wypłacano pieniądze.
Okradzeni krakowianie zgłaszali kradzież kwot od 20 zł po nawet kilka tysięcy zł. W sobotę na jednym z krakowskich bankomatów znaleziono nakładkę. Po pewnym czasie do bankomatu podeszło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli ją demontować. Na ten moment czekali policyjni wywiadowcy.
W pokoju hotelowym , który wynajmowali obywatele Bułgarii zabezpieczono wiele urządzeń elektronicznych (m.in. dwa laptopy, komputery, komplet nakładek na bankomaty, kilka aparatów telefonicznych, oprzyrządowanie do kopiowania danych z kart bankomatowych itp. ), które świadczą niezbicie o prowadzonej działalności.
Bułgarzy jeździli po całej Polsce. Na swoim koncie mają kradzieże także w innych miastach. Usłyszeli zarzuty podrabiania środków płatniczych oraz dokumentów uprawniających do otrzymania pieniędzy a także bezprawnego przełamywania elektronicznych i informatycznych zabezpieczeń (art. 310 Kodeksu karnego i 267 Kodeksu karnego). Za pierwsze z wymienionych przestępstw grozi kara nawet 25 lat pozbawienia wolności
Sprawcy zostali aresztowani.
Zasady bezpiecznego korzystania z bankomatów:
- wybieraj bankomaty wewnątrz banków bo tam zazwyczaj jest monitoring
- sprawdzaj czy coś dziwnego nie wystaje z wejścia na kartę ( tu zazwyczaj montowane są nakładki )
- wprowadzając kod PIN zasłaniaj klawiaturę ręką
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
16:52
Wieczysta Kraków rozstaje się z Zondacrypto
-
16:46
Jazz bez kompromisów w Radiu Kraków. Koncert Marceliny Gawron i Dominika Wani
-
16:28
Z czego Kraków sfinansuje referendum? Urzędnicy już to wiedzą
-
16:16
Zegar Atmosfery znów w Krakowie. Pokazuje stan powietrza i klimatu
-
16:09
Krakowska adwokatka z zarzutami w śledztwie ws. pseudokibiców Cracovii
-
15:53
Krystyna Zachwatowicz-Wajda zostanie honorową obywatelką Krakowa
-
15:42
Dług ekologiczny rośnie? Klimatolog o stanie planety
-
15:24
Zakopane likwiduje dwa oddziały przedszkolne. Decyzja jednogłośna
-
15:11
Sprytne niedźwiedzie kontra sprytne kontenery. Nowe rozwiązanie w Zakopanem
-
15:01
Wybuch gazu zniszczył zaplecze klubu. Lubań Maniowy i sympatycy proszą o wsparcie
-
14:42
70 lat Piwnicy pod Baranami. Fenomen, który nie przemija
-
14:26
Będą zmiany zasad dla rad dzielnic? W tle sprawa skazanego radnego
-
14:10
Wiosna w Sądeckim Parku Etnograficznym
-
14:07
Radny i urzędnik w jednej osobie? Kraków apeluje o zmiany w prawie
-
13:46
"Artystą jest się tylko na scenie, a w życiu trzeba być zwykłym człowiekiem". Historia Wiesława Ochmana
-
13:06
"Konsekwencje zaniedbań rządu ponoszą ludzie najubożsi". Ekspert o programie "Czyste Powietrze"
-
12:49
Preparaty, które ożyły w sztuce. Niezwykły gabinet osobliwości na Krakers Art Week
-
12:46
"To koniec naszych miejsc pracy". Przedsiębiorcy protestują
-
12:24
Masterplan dla Rybitw i Płaszowa budzi sprzeciw. "Chcemy pracy, nie Manhattanu"
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze