Radio Kraków

"Ukryte sacrum" - cykl rozmów na antenie Radia Kraków

"Ukryte sacrum" w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym

  • date_range 2018-06-26
To już ostatnia w tym sezonie odsłona radiowego cyklu. Wędrujemy po krakowskich kościołach, odkrywając zabytkowe instrumenty organowe i mało znane dzieła sztuki. Na zakończenie wejdziemy do świątyni, położonej w samym centrum miasta. To kościół św. Wojciecha na Rynku Głównym - pierwotnie romański, w XVII i XVIII wieku przebudowany w stylu barokowym. Wedle tradycji w tym miejscu miał głosić kazania św. Wojciech, a na pamiątkę tego wydarzenia miał powstać drewniany kościółek. Skupimy się na historii kościoła, usłyszą Państwo także dźwięk znajdujących się w świątyni organów. Zagra na nich prof. Marek Stefański z AM, opowie organmistrz Lech Skoczylas, a po kościele oprowadzi nas jego gospodarz ks. Andrzej Fyda - rektor kościoła św. Wojciecha.

W Kole kultury spacerujemy po Krakowie tropem "Ukrytego sacrum"

  • date_range 2018-06-05
Tym razem odwiedzamy klasztor i kaplicę ss. Szarytek przy ulicy Warszawskiej w Krakowie. To dom zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo popularnie znanych w Polsce pod nazwą „Szarytek”, wywodzącą się od francuskiego słowa „charité” – miłosierdzie. Po kościele i klasztorze oprowadza nas s. Beata Widełka. Na organach gra prof. Marek Stefański z AM, a opowiada o instrumencie organmistrz Lech Skoczylas.

Wędrujemy po Krakowie tropem "Ukrytego sacrum"

  • date_range 2017-12-01
Odwiedzamy Kościół Niepokalanego Poczęcia Panny Marii, zwany często "kościołem szpitalnym".

"Ukryte sacrum" - u SS. Prezentek w Krakowie

  • date_range 2017-10-31
Odwiedzamy Zgromadzenie Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i słuchamy zabytkowych organów w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty.

"Ukryte sacrum" - nowy cykl rozmów na antenie Radia Kraków

  • date_range 2017-09-28
Na początek odwiedziliśmy kościół św. Tomasza przy ulicy Szpitalnej i Siostry Kanoniczki św. Ducha.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię