Radio Kraków

Stanisław Mazur

Stanisław Mazur chce odnowy miejskich targowisk - więcej zieleni i miejsc do odpoczynku

Kandydat na prezydenta Stanisław Mazur chce rewitalizacji miejskich targowisk. Zapowiada, że jeśli wygra wybory, chce przekształcić targowiska w tak zwane przedsiębiorstwa społeczne.

Stanisław Mazur zachęca do udziału w projekcie "Kraków gada"

Do udziału w projekcie "Kraków gada" zachęca kandydat na prezydenta miasta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Stanisław Mazur. Chodzi o internetowe konsultacje społeczne w sprawie poprawy życia w mieście. - Chcemy stworzyć przestrzeń wirtualną, w której będzie można zgłaszać pomysły dotyczące Krakowa - mówi Stanisław Mazur:

Stanisław Mazur: Dekoniunktura, zmiany technologii, zmiana profilu firm. Tego doświadczamy w Krakowie

- Czasami zapominamy, że gospodarka rynkowa jest cykliczna - podkreślił kandydat na prezydenta Krakowa Stanisław Mazur na antenie Radia Kraków. "Z różnych powodów tego doświadczamy teraz w Krakowie. Firmy, zwłaszcza w sektorze IT, moto i usług dla biznesu zwalniają większą ilość pracowników. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy pracę straciło więcej niż w ciągu całego zeszłego roku. Zaawansowane technologie i sztuczna inteligencja także mają tutaj swoją rolę" - podkreślił gość porannej rozmowy. "Musimy dążyć do tego, żeby lokalna gospodarka na tym nie cierpiała. Musimy mieć realny program wsparcia małych i średnich przedsiębiorców, a także dbać o mocną markę Krakowa" - dodał prof. Mazur.

Kandydat na prezydenta Stanisław Mazur na konwencji: Kraków powinien być miastem obywatelskim

Kraków powinien być miastem obywatelskim – powiedział podczas swojej konwencji wyborczej prof. Stanisław Mazur, startujący z własnego komitetu w wyborach na prezydenta miasta. Jako symbol metropolitalnych ambicji Krakowa wskazał budowę metra i zadeklarował, że w ciągu ośmiu lat ono powstanie.

Stanisław Mazur zaproponował nową formułę zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa

Do północy można zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Stanisław Mazur - kandydat na prezydenta Krakowa zaproponował w piątek nową formułę, bo uważa, że w obecnej zawodzi zbyt krótki czas na przygotowanie wniosków, dobór terminów na składanie dokumentów oraz brak spójności komunikacyjnej. Jak przekonuje rektor Uniwersytetu Ekonomicznego i lider Stowarzyszenia Lepszy Kraków - warto zainspirować się modelem, który funkcjonuje w szwedzkim Goteborgu.

Stanisław Mazur chce zakazu dorożek konnych na Rynku Głównym

Kandydat na prezydenta Krakowa, profesor Stanisław Mazur chce zakazu dorożek konnych na Rynku Głównym. W czwartek wezwał wszystkich swoich konkurentów w wyborach samorządowych do określenia się w tym temacie. Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i lider Stowarzyszenia Lepszy Kraków zaproponował dwuletni okres przejściowy. Mazur mówił, że zakaz jest potrzebny, ale nie może być wprowadzony z dnia na dzień.

Stanisław Mazur z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją przygotował petycję do władz miasta

Około 20% dzieci w wieku 15-17 lat cierpi na depresję. Czas się z tym poważnie zmierzyć - mówił dziś z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją profesor Stanisław Mazur, kandydat w wyborach na prezydenta Krakowa. Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego i lider stowarzyszenia Lepszy Kraków przygotował petycję do władz miasta. Wskazuje w niej na potrzeby posiadania psychologa w każdej szkole, większą liczbę Centrów Środowiskowych i budowę szpitala psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży.

Stanisław Mazur: Budowa ścieżek rowerowych powinna przyspieszyć

Kandydat na prezydenta Krakowa, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, profesor Stanisław Mazur rozmawiał w niedzielę z mieszkańcami o tym, jak ich zdaniem powinno tworzyć się przestrzenie rekreacyjne.

Stanisław Mazur: Chciałbym, żeby miasto było wolne od populizmu

Jeśli zostanę prezydentem Krakowa, to chciałbym, żeby miasto było wolne od populizmu - mówił podczas inauguracji swojej kampanii wyborczej profesor Stanisław Mazur. Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w swoim programie chce skupić się na obywatelskości i głosie mieszkańców.

Stanisław Mazur o Łukaszu Gibale: Samorząd nie może być radykalny i populistyczny

- Samorząd ma być obywatelski, bliski ludzi i niepartyjny - przekonywał na antenie Radia Kraków kandydat na prezydenta Krakowa, profesor Stanisław Mazur. "Samorząd nie może też być populistyczny" - zastrzegał rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w porannej rozmowie Radia Kraków. Przyznał, że na temat wyborów prowadzi rozmowy z partiami politycznymi i organizacjami. W wyborach prezydenckich w Krakowie zmierzy się z miejskim radnym Łukaszem Gibałą, wiceprezydentem miasta Andrzejem Kuligiem, posłem Koalicji Obywatelskiej Aleksandrem Miszalskim i posłem Konfederacji Konradem Berkowiczem. Start zapowiadają też muzyk Marcin Bzyk-Bąk oraz aktywista Mateusz Jaśko. Swojego kandydata nie przedstawiło dotąd Prawo i Sprawiedliwość.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię