Radio Kraków

Sprawa "skóry"

W połowie kwietnia ma ruszyć proces odwoławczy w tzw. sprawie "Skóry"

Na 17 kwietnia Sąd Apelacyjny w Krakowie wyznaczył termin pierwszej rozprawy w procesie odwoławczym dotyczącym Roberta J., oskarżonego o brutalne zabójstwo młodej kobiety sprzed ponad 25 lat. Wyrok sądu pierwszej instancji, który skazał mężczyznę na dożywocie, zaskarżyli obrońcy i prokurator.

Sąd Apelacyjny w Krakowie wyznaczył terminy rozpraw odwoławczych w sprawie Roberta J.

Na 17 i 18 kwietnia przyszłego roku Sąd Apelacyjny w Krakowie wyznaczył terminy rozpraw odwoławczych w sprawie Roberta J. Chodzi o głośną sprawę "Skóry". Oskarżonemu o brutalne zabójstwo krakowskiej studentki sprzed 25 lat we wrześniu ubiegłego roku wymierzono wyrok dożywocia.

Do krakowskiego sądu wpłynęły cztery apelacje w tzw. sprawie "Skóry"

W środę do Sądu Apelacyjnego w Krakowie wpłynęły cztery apelacje w tzw. sprawie "Skóry", złożone w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Od wyroku odwołało się trzech obrońców Roberta J. i prokurator.

Sąd sporządził pisemne uzasadnienie wyroku w tzw. sprawie „Skóry”

Sąd sporządził pisemne uzasadnienie wyroku w tzw. sprawie „Skóry” – ustaliła PAP w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Krakowski sąd uznał we wrześniu ub. r. Roberta J. winnym zabójstwa studentki Katarzyny Z. sprzed prawie 25 lat i skazał go na dożywocie.

Sąd Apelacyjny: zbyt długie sporządzanie pisemnego uzasadnienia wyroku w tzw. sprawie "Skóry"

Sąd Apelacyjny w Krakowie we wtorek uznał skargę obrońcy Roberta J. i stwierdził przewlekłość postępowania w kwestii sporządzania pisemnego uzasadnienia wyroku w tzw. sprawie "Skóry". Krakowski sąd okręgowy uznał we wrześniu ub. r. Roberta J. winnym zabójstwa studentki Katarzyny Z. sprzed prawie 25 lat i skazał go na dożywocie.

Skarga na przewlekłość postępowania ws. zamordowania i oskórowania krakowskiej studentki

Wraca sprawa "Skóry", czyli jednej z najgłośniejszych zbrodni ostatnich lat. Obrońca Roberta J. - oskarżonego o zamordowanie i oskórowanie krakowskiej studentki, składa skargę na przewlekłość postępowania. Jego klient rok temu usłyszał wyrok dożywocia. Nadal jednak formalnie nie ma uzasadnienia tego wyroku.

Robert J. winny zabójstwa Katarzyny Z. Sąd wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności

  • date_range 2022-09-14
Na karę dożywocia Sąd Okręgowy w Krakowie skazał Roberta J. oskarżonego o brutalne zabójstwo studentki z Krakowa. To sprawa sprzed blisko 25 lat. Sąd ogłosił w środę przed południem wyrok głośnej "sprawie skóry". Wyrok jest nieprawomocny.

Sprawa "Skóry": areszt dla Roberta J. przedłużony

Sąd apelacyjny w Krakowie przedłużył do 15 września areszt dla Roberta J. - mężczyzny oskarżonego o okrutne zabójstwo studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1998 roku. 15 lipca miało nastąpić zapowiadane przez sąd ogłoszenie wyroku w jego sprawie, ale dzień przed finałem sprawy okazało się, że proces ciągle trwa i nie skończyły się mowy końcowe stron. Dlatego wyznaczono trzy kolejne terminy rozpraw w sierpniu i we wrześniu.

Sąd nie wyda w piątek wyroku w tzw. sprawie "Skóry"

Krakowski sąd okręgowy nie wyda w piątek wyroku w tzw. sprawie "Skóry", czyli brutalnego morderstwa studentki Katarzyny Z., do którego doszło ponad 20 lat temu. Oskarżonemu o ten czyn Robertowi J. grozi dożywocie.

Dariusz Nowak: Robert J. był na pierwszej stronie w pierwszym tomie akt, ale dowodów wtedy nie było

W piątek mieliśmy poznać wyrok ws. "Skóry", czyli brutalnego morderstwa studentki sprzed ponad 20 lat. Robertowi J., czyli domniemanemu mordercy, grozi dożywocie. Piątkowa rozprawa została jednak odwołana. Dariusz Nowak był jednym z pierwszych policjantów, którzy pojawili się na miejscu znalezienia zwłok. W 1999 roku załoga jednego ze statków na Wiśle poinformowała, że coś dziwnego wplątało się w śrubę.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię