Radio Kraków

Sprawa "skóry"

Koniec tzw. sprawy "Skóry" - 15 lipca może zapaść wyrok ws. brutalnego zabójstwa

Przed krakowskim sądem okręgowym dobiega końca tzw. sprawa "Skóry", czyli brutalnego morderstwa studentki Katarzyny Z., do którego doszło ponad 20 lat temu; według zapowiedzi wyrok w tym procesie zapaść może już 15 lipca. Domniemanemu sprawcy grozi dożywocie.

Ruszył proces w tzw. sprawie "skóry". Robert J. nie przyznaje się do winy

  • date_range 2020-02-12
Zakończyła się jawna część rozpoczętego w środę procesu w sprawie brutalnego zabójstwa sprzed ponad dwudziestu lat. Chodzi o zamordowanie i oskórowanie krakowskiej studentki Katarzyny Z. Jej szczątki zostały wyłowione z Wisły w styczniu 1999 roku. Oskarżonemu Robertowi J grozi dożywocie. Akt oskarżenia ma cztery tomy i liczy około 800 stron. Wszystkie akta sprawy to niemal 500 tomów. Krakowski sąd planuje przesłuchanie około 200 świadków.

W środę rusza proces w sprawie tzw. "skóry"

  • date_range 2020-02-11
Przypomnijmy, początkowo po raz pierwszy Robert J., oskarżony o zamordowanie i oskórowanie krakowskiej studentki ponad 20 lat temu, przed krakowskim sądem miał stanąć w styczniu. Ze względu jednak na zmianę ławnika musiano odroczyć pierwszą rozprawę. To na niej, jak tłumaczy Beata Górszczyk z Sądu Okręgowego w Krakowie, ma zostać odczytany skrócony akt oskarżenia.

Proces w jednej z najgłośniejszych zbrodni w historii Krakowa odroczony do 12 lutego

  • date_range 2020-01-08
Robert J. jednak nie zasiądzie jeszcze na ławie oskarżonych. Krakowski sąd odroczył pierwszą rozprawę w słynnej sprawie "Skóry". Odbędzie się ona 12 lutego. Przypomnijmy, obecnie 54-letni mężczyzna miał prawie 20 lat temu zamordować i oskórować studentkę Katarzynę Z. Grozi mu dożywocie.

Proces w "sprawie skóry" ruszy 8 stycznia

  • date_range 2019-11-29
8 stycznia rozpocznie się proces w tzw. sprawie "Skóry", czyli zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem studentki UJ Katarzyny Z., do którego doszło między końcem 1998 a początkiem 1999 roku - ogłoszono po piątkowym posiedzeniu organizacyjnym.

Proces ws. "Skóry" ruszy w styczniu

  • date_range 2019-11-05
Na styczeń przyszłego roku zaplanowano rozpoczęcie procesu ws. zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem studentki UJ Katarzyny Z., do którego doszło między końcem 1998 a początkiem 1999 roku - poinformowała PAP we wtorek rzecznik krakowskiego sądu okręgowego Beata Górszczyk.

Sprawa "skóry": Robert J. już niedługo zasiądzie na ławie oskarżonych

  • date_range 2019-11-04
Znamy termin pierwszego posiedzenia Sądu Okręgowego w Krakowie w słynnej sprawie "Skóry". Posiedzenie organizacyjne, na którym zostaną wyznaczone terminy rozpraw - jak ustalił reporter Radia Kraków Tomasz Bździkot - odbędzie się 29 listopada. Już dziś wiadomo, że proces będzie niejawny. Sam akt oskarżenia ma blisko 800 stron, a akta sprawy liczą około 500 tomów.

Przedłużenie aresztu dla Roberta J., oskarżonego o zabójstwo studentki

  • date_range 2019-10-01
Do 1 kwietnia 2020 r. krakowski sąd apelacyjny przedłużył areszt Robertowi J., oskarżonemu o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem studentki UJ Katarzyny Z. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Sprawa "skóry": jest wniosek o przedłużenie aresztu wobec Roberta J.

  • date_range 2019-09-19
Do 4 października krakowski Sąd Okręgowy utrzymał w czwartek areszt wobec Roberta J., podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem studentki UJ Katarzyny Z. Jednocześnie wystąpił do Sądu Apelacyjnego z wnioskiem o przedłużenie stosowania tego środka do 1 kwietnia. Akt oskarżenia w sprawie zbrodni z 1998 r. wpłynął już do Sądu Okręgowego w Krakowie. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się proces.

Sprawa "Skóry". Jest akt oskarżenia przeciwko Robertowi J.

  • date_range 2019-09-10
Prokuratura Krajowa złożyła do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko Robertowi J. - czytamy w Onecie. Mężczyzna jest podejrzany o brutalne morderstwo i oskórowanie studentki w Krakowie w 1998 roku.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię