Radio Kraków

Spis powszechny

Pierwsze dane ze spisu powszechnego poznamy na początku 2022 roku

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego Dominik Rozkrut zapowiedział w rozmowie z PAP, że pierwsze dane z tegorocznego spisu powszechnego poznamy na początku 2022 r., w drugim lub trzecim jego tygodniu. Spisano rekordowo dużo mieszkań – 95 proc.

To już ostatni dzień Spisu Powszechnego

Kto jeszcze się nie spisał, musi to zrobić w czwartek. Najprościej jest wypełnić internetowy formularz, ale jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, albo potrzebuje pomocy, także dziś może skorzystać z pomocy urzędników.

Tylko dwa dni zostały, aby wziąć udział w spisie powszechnym

To już ostatnie chwile na wywiązanie się z obowiązku spisowego - przypomina Główny Urząd Statystyczny. Spisać się można już tylko w środę i w czwartek do północy. Spis jest obowiązkowy, a odmowa wzięcia udziału w spisie wiąże się z karą w wysokości do 5 tys. zł.

W sobotę nocne spisywanie dla zapracowanych; spis potrwa do 30 września

Zostało już dosłownie kilka dni. A osób, które jeszcze tego nie zrobiły wcale nie jest mało. Urzędnicy i rachmistrzowie w całym kraju będą w ten weekend pomagać w spisaniu się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. W Krakowie dziś będzie się można spisać w specjalnym spisobusie, który od 10 do 16 będzie stał przed halą 100-lecia Cracovii. Będzie można się też spisać na placach targowych - Placu na Stawach i na Tomexie, w Galerii Kazimierz i Centrum Handlowym Czyżyny.

Przed nami ostatnie dni spisu powszechnego

Wciąż można spisywać się przez internet lub telefonicznie z pomocą rachmistrza. Przez cały weekend w Krakowie pojawi się także sporo plenerowych punktów, między innymi na placach targowych i przy kościołach.

8 dni do końca spisu powszechnego. W Małopolsce spisało się już blisko 90% mieszkańców

Aktualnie najlepiej spisują się powiaty: suski, limanowski i dąbrowski. Kraków wypada nieco gorzej. W stolicy Małopolski jest około 80 procent spisanych mieszkańców, choć wciąż jest to lepszy wynik niż w Warszawie, Poznaniu czy Katowicach.

Coraz mniej czasu do zakończenia spisu powszechnego

Główny Urząd Statystyczny przypomina, coraz mniej czasu do zakończenia spisu powszechnego. GUS zapowiada, że wobec tych, którzy nie przystąpią do spisu, będzie składał wnioski o ukaranie.

80 procent mieszkańców Małopolski już wzięło w spisie powszechnym

Termin dopełnienia obowiązku spisowego upływa 30 września

Spis powszechny w Oświęcimiu. Urząd Miasta wydłuża godziny pracy

Do 30 września zostaną wydłużone godziny, w których mieszkańcy Oświęcimia będą mogli się spisać w Urzędzie Miasta.

To już ostatni moment, aby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021

Spis Powszechny jest obowiązkowy i trwa do 30 września. Osobom, które nie spełnią tego obywatelskiego obowiązku, grożą sankcje grzywny.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię