Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

„Suflerka”

Premiera najnowszego słuchowiska Radia Kraków 7 maja na antenie i w Studiu im. Romany Bobrowskiej.

Próba przed premierą "Suflerki"

7 maja w Studiu im. Romany Bobrowskiej i na antenie Radia Kraków premierowo zaprezentowane zostanie najnowsze słuchowisko Radia Kraków zatytułowane „Suflerka”. Premiera z udziałem zaproszonych gości w Studiu im. Romany Bobrowskiej o godz. 19.00, premiera na antenie Radia Kraków o godz. 20.05. Zapraszamy do słuchania!

„Suflerka” to nowy, niepublikowany dotąd tekst dramatyczny Ewy Lipskiej - jednej z najważniejszych współczesnych pisarek, autorki kilkudziesięciu tomów wierszy, dramaturga, felietonistki, laureatki wielu nagród literackich i jurorki w poetyckich konkursach.

W prapremierowym wykonaniu „Suflerki” w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków w roli tytułowej zobaczymy i usłyszymy Annę Polony, legendę polskiego teatru. Partnerować jej będą: aktorka Starego Teatru i pedagog Akademii Sztuk Teatralnych Ewa Kaim oraz Andrzej Mrowiec. „Suflerkę” wyreżyseruje prof. Józef Opalski, wykładowca akademicki i ceniony reżyser. „Suflerka” to autotematyczna opowieść o teatrze, osadzona w realiach współczesności. Jak mówi Józef Opalski, „główna bohaterka spędziła w teatrze całe życie, a teatr jest dla niej wszystkim. Spektakl opowiada o walce tej wspaniałej kobiety z rzeczywistością "nowoczesnego" teatru, w którym nie umie się odnaleźć, chociaż próbuje go zrozumieć”.  

Prezentacji „Suflerki” w Studiu im. Romany Bobrowskiej towarzyszyć będzie uroczystość wręczenia nagród Radia Kraków za najważniejsze wydarzenia kulturalne roku 2017: Marek i Supermarki Radia Kraków.


„Suflerka” - słuchowisko na podstawie tekstu Ewy Lipskiej.
Wystąpią: Anna Polony, Ewa Kaim, Andrzej Mrowiec.
Reżyseria: Józef Opalski.
Poniedziałek, 7 maja 2018 r.
Prapremierowe wykonanie „Suflerki” w Studiu im. Romany Bobrowskiej połączone z uroczystością wręczenia Marek i Supermarki Radia Kraków za 2017 rok - godz. 19.00.
Premiera słuchowiska na antenie Radia Kraków - godz. 20.05

Partner główny: Miasto Kraków

Partnerzy:

Kraków Airport

PKP Intercity

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię