Radio Kraków

S7

Łatwiejszy zjazd z nowej drogi S7 do 1 listopada

Do 1 listopada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poprawi zjazdy z nowej drogi S7 w Małopolsce - zapowiedział na antenie Radia Kraków Maciej Michałowski z Ministerstwa Infrastruktury. Chodzi o odcinek w rejonie węzła Szczepanowice.

Andrzej Adamczyk o otwarciu nowego odcinka S7: "Będzie szybciej, łatwiej i bezpieczniej"

Dwa lata po symbolicznym wbiciu łopaty pod budowę kierowcy już dziś będą mogli przejechać nowym - 13-kilometrowym odcinkiem trasy ekspresowej S7. "Będzie szybciej, łatwiej i bezpieczniej" - podkreślał gość porannej rozmowy Radia Kraków minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Szczepanowice - Widoma to kolejny odcinek S7, który ma ułatwić i poprawić bezpieczeństwo podróży samochodem od Krakowa na północ.

Mieszkańcy Słomnik odetchną. Nowy 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 oficjalnie otwarty

Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 oficjalnie otwarty. Ten 13-kilometrowy fragment ułatwi budowę północnej obwodnicy Krakowa oraz odciąży wreszcie zatłoczone do tej pory Słomniki. W uroczystym otwarciu tego odcinka w miejscowości Widoma udział wziął prezydent Andrzej Duda

Od poniedziałku kierowcy pojadą 13-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej S7

W poniedziałek udostępniony dla ruchu samochodowego zostanie ponad 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 od węzła Widoma do węzła Szczepanowice w woj. małopolskim – zapowiedziała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na początku przyszłego tygodnia kierowcy pojadą droga S7 na odcinku Widoma-Szczepanowice

Na początku przyszłego tygodnia kierowcy pojadą droga S7 na odcinku Widoma-Szczepanowice - tak zapewnia Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad. To środkowy fragment drogi pomiędzy Krakowem a granicami województwa świętokrzyskiego. Z Tomaszem Pałasińskim rozmawiał o tym Jacek Bańka.

Umowa na budowę odcinka S7 od węzła Widoma do granic Krakowa podpisana

Ponad 1,5 mld zł kosztować będzie dokończenie projektu i budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Widoma do granic Krakowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w czwartek umowę z wykonawcą tej inwestycji: konsorcjum Gulermak i Mosty Łódź.

Minister Adamczyk liczy, że S7 na północ od Krakowa będzie przejezdna pod koniec 2023 r.

  • date_range 2021-05-04
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk liczy, że wszystkie realizowane obecnie odcinki drogi ekspresowej S7 od Krakowa do granicy z woj. świętokrzyskim zostaną udostępnione do ruchu do końca 2023 roku.

Wiadomo, kto dokończy budowę odcinka S7 od węzła Widoma do granic Krakowa

  • date_range 2021-04-26
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę, który dokończy projektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Widoma do granic Krakowa. Zadanie zrealizuje konsorcjum Gulermak i Mosty Łódź za blisko 1,546 mld zł.

Sześciu wykonawców w przetargu na dokończenie budowy odcinka S7

  • date_range 2021-03-15
Sześciu wykonawców złożyło oferty do przetargu na dokończenie odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Widoma do granic Krakowa. Umowa z poprzednim wykonawcą została wypowiedziana, ponieważ dotychczasowe tempo prac nie pozwoliłoby na zakończenie ich w uzgodnionym terminie.

Przetarg na budowę S7 z Krakowa do Widomej znów opóźniony

  • date_range 2021-03-04
Będzie kolejne opóźnienie w przetargu na budowę odcinka trasy S7 z Krakowa do Widomej. Pierwotnie otwarcie ofert planowano na 15 lutego, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad została zasypana pytaniami od trzech firm.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię