Radio Kraków

Remont linii kolejowej E30

Most kolejowy nad Serafą gotowy

  • date_range 2021-04-24
Budowa mostu kolejowego nad rzeką Serafą w okolicy nowobudowanego przystanku Kraków-Złocień - zakończona. Inwestycja jest jednym z elementów modernizacji linii Kraków Główny-Podłęże.

PKP PLK ogłosiły przetargi na bezkolizyjne skrzyżowania na trasie kolejowej Kraków - Katowice

  • date_range 2021-01-15
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetargi na budowę bezkolizyjnych skrzyżowań między Krakowem a Jaworznem Szczakową (Śląskie) na trasie kolejowej E30 łączącej Kraków i Katowice. Powstanie pięć wiaduktów drogowych oraz dwa przejścia pod torami.

Przejazd pod wiaduktem na ulicy Miodowej otwarty. Co z Łokietka?

  • date_range 2020-12-23
Kolejarze postanowili ułatwić życie kierowcom i otworzyli przejazd dla samochodów pod wiaduktem na Miodowej, który pozwoli skrócić trasę pomiędzy Kazimierzem a Halą Targową. To nie koniec dobrych wieści, bo w przyszłym tygodniu łatwiej będzie też dostać się z Krowodrzy i Prądnika do centrum.

Pod koniec grudnia gotowy wiadukt kolejowy nad ul. Łokietka

  • date_range 2020-12-17
Pod koniec tego miesiąca zakończy się ostatni etap przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Łokietka w Krakowie. Dzięki temu, ruch samochodowy będzie się odbywał dwukierunkowo, a nie jak wcześniej wahadłowo. Powstał także bezpieczny chodnik dla pieszych.

Od środy zamknięty przejazd pod wiaduktem na ul. Miodowej

  • date_range 2020-11-03
Przejazd pod wiaduktem nad ul. Miodową w centrum Krakowa zostanie zamknięty w środę z związku z rozpoczęciem kolejnego etapu rozbudowy tego obiektu – poinformował Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Przeprowadzono testy obciążeniowe nowego mostu kolejowego

  • date_range 2020-05-21
Zostało już niemal tylko przeciąć wstęgę. Niebawem pierwsze pociągi przejadą nowym mostem kolejowym nad Wisłą w Krakowie. W czwartek przeprowadzono testy obciążeniowe nowego obiektu. Gdy tylko uda się przenieść ruch pociągów na nowy most rozpocznie się rozbiórka tego starego i budowa w jego miejscu dwóch pozostałych. Aby sprawdzić, czy nowa przeprawa została zbudowana poprawnie, przez cały dzień przejeżdżały nią ciężkie lokomotywy.

Od niedzieli szybciej pociągami między Krakowem i Katowicami

  • date_range 2020-03-13
Dzięki zakończeniu prac torowych na dwóch odcinkach linii kolejowej E30 między Krakowem i Katowicami najszybsze pociągi pokonają trasę łączącą stolice Małopolski i Śląska w około 90 minut. Zmiany wejdą w życie w niedzielę wraz z nowym rozkładem jazdy na kolei.

Wiadukt na Grzegórzeckiej zostanie jednak wyremontowny, nie rozebrany i zbudowany na nowo

  • date_range 2020-01-22
Gruntowna przebudowa wnętrza wiaduktu nad ul. Grzegórzecką przy zachowaniu jego spodu oraz ściany czołowej - w ten sposób kolejarze z PKP PLK chcą dostosować ten zabytkowy obiekt do ruchu pociągów po czterech planowanych torach.

Ukończono budowę wiaduktu nad linią kolejową w Woli Filipowskiej

  • date_range 2019-11-08
Zakończyła się budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową w Woli Filipowskiej, który ma poprawić bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego. Inwestycja zrealizowano w ramach przebudowy trasy kolejowej E30 na odcinku Trzebinia – Krzeszowice.

Nasyp kolejowy na krakowskich Grzegórzkach przeszedł już do historii

  • date_range 2019-10-31
Zielony nasyp kolejowy na krakowskich Grzegórzkach przeszedł już do historii. Kolejarze już całkowicie rozebrali nasyp dzielący od 160 lat mieszkańców między innymi ulic Blich i Morsztynowskiej.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię