Gośćmi specjalnymi najbliższego spotkania pt. „Moto love story... czyli piękna miłość i szalone motocykle” będą Gosia i Krystian, a spotkanie uświetni koncert zespołu Stray Radio (7.06.2024). W ich muzyce znaleźć można zarówno grunge'owe brzmienia, jak i bluesa, zawsze jednak oprószone dużą szczyptą melancholii. W programie także niespodzianki i ciekawostki dla fanów motoryzacji. 

Zapraszamy na spotkania o ludziach pięknych, silnych, pełnych unikatowych pasji, którym zależy aby dostrzec ich ambicje i często nietuzinkowy talent, zamiast towarzyszącej im życiu niepełnosprawności – mówi Monika Meleń, pomysłodawczyni cyklu.

Spotkania prowadzi Monika Meleń – reportażystka i dokumentalistka, stworzyła kilkaset reportaży o tematyce społecznej, emitowanych na antenach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 2003 roku nieprzerwanie związana z TVP, pracowała również w kilku rozgłośniach radiowych. Jest autorką filmów dokumentalnych: Film dla Stasia, Jeden dzień dłużej, Kobieta Skała, oraz reportaży o Krakowie: Melodia znana jak pacierz, Ognista dusza, Mój sąsiad smok, Dźwięk mojego życia. Ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień. Jest wśród nich nagroda za całokształt pracy, którą otrzymała W 2017 roku podczas Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu. W uzasadnieniu padły takie słowa: „Za reportaże niosące nadzieje i przywracające wiarę w człowieka” – w pełni oddaje to mechanizm działanie laureatki, zawsze w swojej pracy dostrzegającej dobro, które należy dostrzec i okazać mu ciepłą pomoc. Od 2023 roku Monika Meleń jest Ambasadorką Kampanii Małopolska Ekonomia Społeczna „Więcej dobra”.

Najbliższe spotkanie:

7 czerwca (piątek), g. 18.00, sala kameralna 203

ŻYCIE JEST PIĘKNE „Moto love story... czyli piękna miłość i szalone motocykle”

prowadzenie: Monika Meleń

bilety: 2 zł

Szczegóły: https://nck.krakow.pl/zycie-jest-piekne-nowy-cykl-spotkan/