To jedna z cieszących się niezmienną popularnością tego typu imprez w regionie babiogórskim, która przyciąga zarówno miłośników klasycznych dźwięków, jak i tych, którzy chcą odkryć nowe brzmienia.

Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej został założony z myślą o promocji kultury muzycznej w regionie Beskidów. Jego celem jest popularyzacja kultury wyższej, jak i wspieranie artystów – czasem dopiero rozpoczynających swoją zawodową ścieżkę muzyczną.

Poprzez koncerty i krótkie tematyczne prelekcje kierownika artystycznego festiwal stara się edukować i inspirować słuchaczy do odkrywania piękna muzyki organowej i kameralnej, która zwykle jest odbierana jako muzyka niszowa.

Wydarzenia festiwalowe przyciągają mieszkańców Gminy Stryszawa oraz turystów, tworząc wyjątkową atmosferę wspólnego przeżywania muzyki.

Festiwal oferuje różnorodny program. W jego jubileuszowej piętnastej edycji usłyszymy trąbki, organy, klarnet, skrzypce, ale i instrumenty perkusyjne.

Już dzisiaj zapraszamy na pierwszy koncert, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godz. 15.30 w kościele p.w. MB Nieustającej Pomocy w Krzeszowie.

Jego temat brzmi „W blasku trąbek i majestacie organów”.