Tour de Pologne Amatorów to impreza, która powstała z pasji do kolarstwa. Od początku istnienia, czyli od 2010 roku, towarzyszy Tour de Pologne UCI World Tour. W pierwszej edycji wystartowało 700 uczestników, obecnie na trasę rusza kilka razy więcej zawodników. Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. O jego wyjątkowości świadczy fakt, iż kolarze amatorzy mogą rywalizować na fragmencie trasy Tour de Pologne UCI World Tour.

Ta impreza to nie tylko walka z samym sobą i z plejadą znakomitych rywali, ale także okazja do wielu ciekawych spotkań i przeżycia wspaniałej przygody. Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, wyjątkową oprawę i piękną atmosferę. – W tym roku przygotowaliśmy zupełnie nową, bardzo ciekawą trasę w niezwykle pięknym miejscu, czyli Arłamowie. Jestem przekonany, że rywalizacja na tej trasie przyniesie uczestnikom wiele satysfakcji i sportowych emocji.  – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Zawody odbędą się pod oficjalną nazwą ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.

Przed rokiem, ze względu na pandemię, wyścig został rozegrany na trenażerach, a udział w nim wzięło wielu wybitnych zawodników, w tym m.in. Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik czy Anita Włodarczyk.

Program:

10.08.2021r.

7:00 - 8:30 biuro zawodów
9:00 - start wyścigu
15:00 - zamknięcie trasy
15:00 - dekoracja zawodników

Więcej informacji na stronie www.tourdepologneamatorow.pl/#top