Część pierwsza w choreografii Aliny Towarnickiej przedstawia historię słynnego krakowskiego czarnoksiężnika, jego kłopoty związane z utratą wiary we własne możliwości i okoliczności, które skłoniły go do podpisania cyrografu. Część druga, opracowana przez Dariusza Brojka, nawiązuje do ballady Adama Mickiewicza Pani Twardowska. Gdy diabeł, zwabiwszy Twardowskiego do karczmy, upomina się o jego duszę, sytuację ratuje żona maga, która staje się teraz główną bohaterką historii – bo „gdzie Twardowski nie może, Twardowska pomoże!”.

Tłem dla perypetii bohaterów jest kolaż muzyczny złożony z wybranych utworów Stanisława Moniuszki (m.in. słynna uwertura Bajka), zaś całość dopełniają barwne kostiumy oraz maski, które w zabawny sposób oddają karykaturalny charakter postaci, podkreślając tym samym humorystyczny wydźwięk spektaklu. Na scenie pojawia się zarówno diabeł z piekła rodem, jak i bicz kręcony z piasku czy tańczące fajki. Tego nie można przegapić!

Muzyka – Stanisław Moniuszko

Choreografia - Alina Towarnicka, Dariusz Brojek

Kostiumy, scenografia - Bożena Pędziwiatr

Multimedia - Krzysztof Antkowiak

Występują Tancerze Baletu Cracovia Danza: Nikoleta Giankaki, Ewelina Keller, Małgorzata Nabrzeska, Anna Szczotka, Krzysztof Antkowiak, Georgij Andrejczenko, Maxim Berko, Michał Kępka, Filip Świeczkowski, Iwan Zacharow