Jeśli możecie sobie obecnie pozwolić na luksus niewychodzenia z domu, Nowohuckie Centrum Kultury spieszy z prawdziwie kulturalną pomocą, na wypadek gdyby dopadła Was nuda!

Nie tylko serdecznie polecamy standardowe (ale jakże miłe!) domowe aktywności takie jak: nadrabianie zaległych lektur, długie maratony filmowe (z pyszną herbatą i mruczącym kotem), ogrywanie bliskich w planszówki, ale również nasze kolorowanki, https://nck.krakow.pl/nie-ma-nudy-w-domu-2/ wirtualne spacery po wystawach NCK, czy też koncerty online – przypominające wydarzenia, które odbyły się na Scenie NCK .

W tym tygodniu do tej listy dodamy także:

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie Klubu Super Mama online!
Nasza instruktorka Ewa Wicher przygotowała zestaw ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które możecie wykonać we własnym domu. Dzięki ćwiczeniom dzieci rozwijają muzykalność i poczucie rytmu, uczestniczą w swoistej „kąpieli muzycznej”.

Miłego śpiewania!

(wtorek, 14 kwietnia 2020 r.)

 

#throwbackthursday z Orkiestrą Wieniawa i gośćmi! – odsłona 3

W najbliższy czwartek, 16.04.2020 r. o godzinie 20.00 przypomnimy na naszym Facebooku fragmenty koncertu Orkiestry Wieniawa z Arturem Andrusem i Czesławem Mozilem!

Wyjątkowe aranżacje uwielbianych utworów, mnóstwo kolorów i muzycznej energii!

Orkiestra pod batutą Jarosława Ignaszaka zagrała na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” w Krakowie wiosną 2019 r.

(czwartek, 16 kwietnia 2020 r.)

 

Trening akrobatyki

Nasz instruktor Łukasz Buczek przygotował dla Was filmik, dzięki któremu będziecie mogli się poczuć jak na prawdziwych zajęciach akrobatyki! Potrzebujecie tylko wygodny strój i trochę miejsca.

Trzy, dwa, jeden… ROZGRZEWKA!

(czwartek, 16 kwietnia 2020 r.)

 

Spektakl online: KRYPTONIM 27

W sobotę, 18.04.2020 r., zapraszamy do obejrzenia zapisu spektaklu KRYPTONIM 27, który wyprodukowaliśmy z okazji otwarcia Galerii Zdzisława Beksińskiego w naszym Centrum.

Magia i tajemniczość obrazów Mistrza Beksińskiego przeniesiona na scenę. Muzyka, taniec, wizualizacje, wszystko, by spróbować odczytać ukryte znaczenie dzieł. Widz wniknie w przestrzeń stworzoną z ruchomych obrazów, niesamowitych figur tanecznych, specjalnie skomponowanej muzyki.

Choreografia, reżyseria, projekt plastyczny: Agnieszka Glińska – Art Color Ballet

Muzyka: Nikola Kołodziejczyk

Animacja: Paweł Kamykowski, Szymon Kamykowski

Produkcja: Nowohuckie Centrum Kultury

(sobota, 18 kwietnia 2020 r., g. 20.00)

 

Oczywiście wszystko - w przestrzeni wirtualnej!

facebook.com/NCKnh

Wstęp wolny!