Celem Nagrody jest dostrzeżenie wybitnych zjawisk artystycznych w naszym mieście, zwrócenie uwagi odbiorcy na szczególnie wartościowe postawy twórcze, uhonorowanie artysty za jego pracę artystyczną, trud intelektualny i szeroko pojętą otwartość w kreowaniu wizerunku siebie i świata w ramach uprawianej sztuki. Nagroda jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Laureatem 21. edycji Nagrody został artysta malarz i rysownik Jarosław Kawiorski, a wyróżniona wystawa, zat. „Szlafrok z Ikei / Lacrimae rerum zorganizowana została w Galerii Rostworowski w czerwcu i lipcu 2021 roku.

Formą Nagrody jest zorganizowanie artyście wystawy, druk jego monografii i okolicznościowy medal.

Wręczenie Laureatowi Nagrody, połączone z wernisażem wystawy artysty zat. „Kawałki czasu” odbędzie się 23 listopada 2022 roku o godz. 18.00 w Galerii Pryzmat, mieszczącej się w Domu Plastyków przy ul. Łobzowskiej 3 w Krakowie. Wystawa będzie czynna do 18 grudnia 2022 roku.

Jarosław Kawiorski

Urodzony w 1955 roku w Nowym Sączu. W latach 1970-1975 uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. W latach 1975-1980 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki  w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem obronił w 1980 roku w pracowni prof. Jana Szancenbacha. Od 1995 roku pracuje na macierzystej uczelni. Tytuł doktora habilitowanego otrzymał w 2014 roku.  Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora ASP prowadząc Pracownię Malarstwa i Rysunku I roku na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią. Mieszka w Krakowie.
Jest autorem 25 wystaw indywidualnych, uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Prace artysty znajdują się w licznych zbiorach muzealnych i prywatnych. Za swą twórczość otrzymał nagrody i wyróżnienia.