Dzień rozpocznie kameralny Koncert Espresso – w południe w Muzeum Fotografii. Wieloletni koncertmistrz Filharmoników Berlińskich, Daniel Stabrawa zaprezentuje u boku kameralistów Sinfonietty Cracovii (Maciej Lulek - skrzypce, Ewa Szczepańska-Chwast - altówka) wyjątkowe dzieło na rzadko spotykaną obsadę: Serenadę na dwoje skrzypiec i altówkę, op. 12 węgierskiego kompozytora Zoltána Kodály'a. Koncertowi towarzyszyć będzie spotkanie z muzykami i rozmowa o początkach zespołu.

Zwieńczeniem jubileuszowego dnia będzie koncert w Filharmonii Krakowskiej. Symfoniczne brzmienie, wirtuozerskie partie oraz spotkanie wybitnych artystów, przez lata związanych z zespołem – koncert jubileuszowy zapowiada się uroczyście i nostalgicznie. Jubileuszowy koncert w Filharmonii Krakowskiej to poniekąd podsumowanie tych trzydziestu lat, lecz także spojrzenie w przyszłość. Na scenie (zarówno wśród solistów, jak i w orkiestrze) będzie można zobaczyć oraz posłuchać muzyków niegdyś związanych z Sinfoniettą Cracovią, a dziś błyszczących w salach koncertowych Polski i Europy. Wystąpią m. in. jeden z Filharmoników Berlińskich, kontrabasista Janusz Widzyk oraz Piotr Tarcholik, koncertmistrz NOSPR. W partiach solowych wystąpią także liderzy Sinfonietty Cracovii: Maciej Lulek i Marta Nowak. Dyrygować będzie Daniel Stabrawa, który dziś jest członkiem Rady Artystyczno-Programowej krakowskiej orkiestry.

W programie koncertu znalazły się klasyczne dzieła Beethovena (uwertura Coriolan i VIII symfonia), wirtuozerskie dzieła Bottesiniego i Tansmana, a także prawykonanie zamówienia kompozytorskiego Mikołaja Majkusiaka Duel Koncert na dwoje skrzypiec i orkiestrę symfoniczną.

Urodzinowe Espresso | koncert kameralny

9 czerwca 2024 r., godzina 12, Muzeum Fotografii w Krakowie

Wystąpią

Daniel Stabrawa skrzypce

Maciej Lulek skrzypce

Ewa Szczepańska-Chwast altówka

Program

Zoltán Kodály Serenada na dwoje skrzypiec i altówkę op. 12Koncert jubileuszowy | 30 lat Sinfonietty Cracovii

9 czerwca 2024 r., godzina 18, sala koncertowa Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Wystąpią

Piotr Tarcholik skrzypce

Maciej Lulek skrzypce

Marta Nowak skrzypce

Janusz Widzyk kontrabas

Daniel Stabrawa dyrygent

Sinfonietta CracoviaProgram

Ludwig van Beethoven Uwertura Coriolan op. 62 (1807)

Giovanni Bottesini Gran duo concertante (1844)

Aleksander Tansman Tryptyk na orkiestrę smyczkową (1930)

***

Mikołaj Majkusiak Duel Koncert na dwoje skrzypiec i orkiestrę symfoniczną (2024)*

Ludwig van Beethoven VIII Symfonia F-dur op. 93 (1812)

*prawykowanie

Program i bilety dostępne na stronie www.sinfonietta.pl