Przed makowską publicznością wystąpi Zespół Instrumentalny Filharmonii Krakowskiej w składzie: Jakub Żurek i Szymon Naściszewski – skrzypce, Marta Czepielowska – altówka, Michał Dąbek – wiolonczela, Włodzimierz Gazdeczka – kontrabas oraz Ewa Jarguz – klawesyn. Partię solową koncertów wykona natomiast koncertmistrzyni Orkiestry Filharmonii Krakowskiej, zwyciężczyni Den Danske Strygerkonkurrence, laureatka konkursów muzyki kameralnej i skrzypcowej – Joanna Konarzewska. 
Cykl koncertów skrzypcowych Le quattro stagioni, znany powszechnie pod nazwą Cztery pory roku,  zalicza się najsłynniejszych i najbardziej ulubionych utworów z repertuaru muzyki barokowej. Wystarczy wspomnieć, że właśnie to dzieło nagrane przez Nigela Kennedy’ego trafiło do Księgi rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedający się album muzyki klasycznej wszechczasów  z nakładem przeszło 2 milionów egzemplarzy. Źródłem sukcesu jest zapewne  zarówno mistrzostwo partii solowej, jak i ilustracyjny charakter poszczególnych części cyklu cyklu. „Wiosna zawiera i ćwierkanie ptaków i szczekanie psów (…), Lato zaś przywodzi skojarzenie zarówno ze znużeniem upalnym dniem (…), jak i z intensywną letnią burzą” (Maciej Jabłoński). Wszystko to sprawia, że zarówno wyrafinowana harmonicznie i obrazowo muzyka Czterech pór roku, jak i wirtuozerskie wykonawstwo Filharmoników Krakowskich z Joanną Konarzewską na czele stanowią gwarancję niezapomnianego muzycznego wieczoru i nietuzinkowego prezentu z okazji Dnia Matki.
Serdecznie zapraszamy na ten niezwykły wieczór – w niedzielę, 26 maja o godz. 18 do Makowskiego Centrum Kultury w Makowie Podhalańskim.