Nadchodząca wiosenna edycja organizowana jest w Centrum Serenada, Aleja Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 41, poziom 1, Plac Spotkań, od godziny 10:00 do 17:00.

 Podczas akcji będą przeprowadzane nie tylko podstawowe badania profilaktyczne takie jak pomiar ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glikemii, ale również z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem Jeden Świat w kierunku HIV, HCV i kiły. Będzie również można zbadać wstępnie wzrok w ramach współpracy z vision express  i słuch z Geers. To także świetna okazja do zdobycia wiedzy o profilaktyce i samobadaniu oraz zapoznania się z publikacjami NFZ. Natomiast na stanowisku WOMAI zaprezentujemy jak ważna jest akceptacja różnorodności. Odbędą się warsztaty sensoryczne, podczas których osoba niewidoma opowie o wpływie chorób na wzrok, życiu i pasjach niewidomych. Będzie dużo gier sensorycznych, pisanie w alfabecie Braille'a, przejście toru przeszkód z białą laską i wiele więcej! Dla najmłodszych uczestników otwarty zostanie Szpital Pluszowego Misia, aby dzieci mogły wyleczyć swoich pluszowych przyjaciół i przyzwyczaić się do widoku białego fartucha oraz tego, że wizyta u lekarza nie musi wiązać się ze stresem. A zadbać o swoją aktywność będzie można z Klubem Capoeira Cobra Coral. Dostępne również będzie stanowisko Pierwszej Pomocy gdzie będzie można w sposób praktyczny przypomnieć sobie schemat postępowania w sytuacjach nagłych. Podczas wydarzenia będzie również możliwość rejestracji do bazy DKMS jako potencjalny dawca szpiku, a przed wejściem w krwiobusie od g, 11.00 do 15.00 honorowo oddać krew i tym samym uratować komuś życie.

 Informacje o organizatorze:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest działającą od 1956 roku największą organizacją, zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy z wyższych uczelni medycznych z całej Polski. Stanowi część międzynarodowej federacji stowarzyszeń studentów medycyny IFMSA, która zrzesza ponad milion młodych osób na całym świecie.