Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

"Szafa Dobra" szuka wolontariuszy do nowej lokalizacji

Potrzebni wolontariusze, by pomagać w „Szafie Dobra” wspierającej uchodźców z Ukrainy. W Krakowie otwarta została właśnie nowa filia szafy - przy ulicy Śniadeckich 3. Będzie działać w poniedziałki i wtorki od 10 do 16. W tym miejscu wydawane będą tylko bielizna i buty.

Arcybiskup Eugeniusz Popowicz spotkał się z wiernymi z Ukrainy

Greckokatolicki biskup przemysko - warszawski spotkał z wiernymi z Ukrainy, którzy zamieszkali w Tarnowie i okolicy. Msze w obrządku greckokatolickim były odprawiane w kościele akademickim przy ulicy Dwernickiego w Tarnowie jeszcze przed pandemią. Wrócono do nich po tym jak do Tarnowa i okolicy przyjechali Ukraińcy uciekający przed wojną.

Politechnika Krakowska kształci specjalistów, którzy będą brali udział w odbudowie Ukrainy

Politechnika Krakowska rozpoczęła kształcenie specjalistów, którzy będą brali udział w odbudowie Ukrainy. Prawie 100 ukraińskich studentów na kierunkach transport i budownictwo będzie poznawać jednocześnie normy ukraińskie i europejskie. Z prof. Andrzejem Szaratą, dziekanem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej rozmawiał Jacek Bańka.

Zakopane: pomoc Ukrainie wciąż potrzebna, trwa zbiórka darów

Władze Zakopanego kolejny raz apelują do mieszkańców o pomoc materialną dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w mieście pod Giewontem.

Blisko 40 tys. Ukraińców przebywających w Krakowie ma nadany numer PESEL

Już blisko 40 tys. Ukraińców ma w Krakowie nadany numer PESEL – poinformował w czwartek magistrat.

Tarnowianie włączyli się do zbiórki śpiworów dla ukraińskiej armii

Już kilkadziesiąt śpiworów Tarnowianie podarowali ukraińskiej armii. Podczas wizyty w Tarnowie przewodniczącego Rady Miejskiej Tarnopola, Igora Hirchaka padła prośba o pomoc w postaci śpiworów, na których brak cierpią żołnierze walczący z rosyjską agresją na pierwszej linii frontu.

W krakowskich ośrodkach przebywa blisko 700 uchodźców z Ukrainy

Miejskie ośrodki, w których przebywają w Krakowie uchodźcy z Ukrainy wciąż są pełne. Obywatele Ukrainy przystosowują się tam do życia w naszym kraju, uczą się języka, dostają też pomoc w znalezieniu pracy. To też miejsce gdzie znajdują wsparcie, a także nawiązują przyjaźnie.

Tarnów zbiera śpiwory dla ukraińskich żołnierzy

Rozpoczynamy w Tarnowie zbiórkę śpiworów dla ukraińskich żołnierzy. Codziennie przyjmowane będą w siedzibie tarnowskiej Straży Miejskiej przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej – poinformował w czwartek rzecznik prezydenta miasta Ireneusz Kutrzuba.

Kluby integracyjne dla uchodźców z Ukrainy – w Krakowie i Harmężach

Doradztwo, warsztaty i szkolenia oraz pomoc psychologiczna – na to mogą liczyć wszyscy uchodźcy z Ukrainy, którzy zgłoszą się do franciszkanów w Krakowie i w podoświęcimskich Harmężach. W tych dwóch miejscach ruszyły tzw. kluby integracyjne dla osób zmuszonych do ucieczki przed wojną. „U franciszkanów w Krakowie i Harmężach uchodźcy z Ukrainy znaleźli gościnę. Tutaj, ale także na terenie sąsiednich powiatów znajdują i znajdą pomoc” – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Wojciech Król, koordynator projektu „Kluby integracyjne dla uchodźców z Ukrainy”.

1599 laptopów zebrano w ramach akcji #LaptopyDlaUkrainy

1599 laptopów o szacowanej wartości ponad 1,8 mln zł zebranych podczas akcji #LaptopyDlaUkrainy trafiło do uchodźców z Ukrainy. Urządzenia przekazały przede wszystkim międzynarodowe korporacje działające w Krakowie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię