Radio Kraków

Nocna i świąteczna opieka medyczna po zmianach

Zmiany w systemie zdrowia. W ilu małopolskich przychodniach będzie dyżurował pediatra?

  • date_range 2017-10-02
Pierwszy weekend obowiązywania nowych przepisów o sieci szpitali upłynął spokojnie - ocenia NFZ. Chodzi zwłaszcza o zmiany w świątecznej i nocnej opiece zdrowotnej. Od niedzieli całodobowe przychodnie działają w nowych miejscach, w większości przy szpitalnych oddziałach ratunkowych. Całodobowo lekarze będą przyjmować w 50 miejscach w Małopolsce. Ale rodzice wciąż dopytują, w ilu przychodniach będzie dyżurował pediatra.

Władysław Kosiniak-Kamysz: pogorszy się dostępność do opieki pediatrycznej

  • date_range 2017-09-30
- Sytuacja w Krakowie jest dramatyczna. Wiele osób jest zaniepokojonych - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz oceniając organizację nocnej i świątecznej opieki medycznej po wprowadzeniu tzw. sieci szpitali. Zdaniem szefa ludowców zbyt mało przychodni całodobowych, które od jutra rozpoczną działanie przy szpitalach, będzie oferowało dyżur pediatry. Dotychczas w Małopolsce - na ponad 50 przychodni całodobowych - w 19 miejscach dyżurował lekarz pediatra. NFZ nie potwierdza jeszcze ostatecznej liczby miejsc, w których po zmianach w święta będzie można zastać lekarza dziecięcego. Na pewno taki dyżur będzie pełniony w szpitalu im. św. Ludwika w Krakowie.

Wieliczka i Skawina będą jednak miały nocną i świąteczną opiekę zdrowotną

  • date_range 2017-09-30
W Wieliczce i Skawinie jednak będą 24-godzinne przychodnie. Prywatna spółka zdążyła podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia i zapewni w tych dwóch miastach całodobowe dyżury lekarskie.

Ruszyły wielkie zmiany w służbie zdrowia. SPRAWDŹ

  • date_range 2017-09-29
Od niedzieli zaczęła obowiązywać sieć szpitali i - co bardziej odczuwalne dla pacjentów - zmienią się miejsca, w których będzie można otrzymać nocną i świąteczną opiekę. W weekendy i święta lekarze będą dyżurować w 48 placówkach w Małopolsce.

Nocna i świąteczna opieka medyczna w regionie tarnowskim po zmianach. SPRAWDŹ

  • date_range 2017-09-27
Zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej w regionie tarnowskim. W związku z wejściem w życie ustawy o sieci szpitali taka pomoc nie będzie już świadczona w tarnowskich przychodniach - jak było do tej pory. Teraz nocą i w święta lekarze dyżurować będą w szpitalach - "starym" i w "nowym".

Kraków: opieka całodobowa dla dzieci tylko w szpitalu św. Ludwika?

  • date_range 2017-09-20
Od października w Krakowie, w nocy i w święta, dzieci będą mogły uzyskać pomoc pediatry tylko w przychodni całodobowej przy szpitalu świętego Ludwika. W pozostałych placówkach tego typu pomocy udzieli im lekarz rodzinny. Czy to oznacza, że wkrótce dzieci z całego Krakowa będą szukały pomocy w jednym miejscu?

Skawina bez całodobowej i świątecznej opieki medycznej?

  • date_range 2017-09-11
Wielka niepewność w podkrakowskiej Skawinie. Mieszkańcy nie wiedzą, gdzie od października będą mogli skorzystać z opieki medycznej w nocy i w święta. Przychodnia przy ulicy Popiełuszki 2a będzie świadczyć całodobowe usługi tylko do końca września. Od października te obowiązki przejmie placówka wyłoniona w konkursie. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że w obszarze konkursowym, wyznaczonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, Skawina została połączona z Liszkami i Czernichowem.

Od października w Małopolsce zmienią się punkty opieki całodobowej

  • date_range 2017-08-31
W związku z wprowadzeniem sieci szpitali, opieka całodobowa świadczona będzie teraz przede wszystkim w szpitalach. Lecznice będące w sieci, które do tej pory nie zajmowały się opieką świąteczną i nocną, będą musiały przygotować takie gabinety.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię