Radio Kraków

Neomonachomachia

Bronisław Maj i Jerzy Zoń przesłuchani ws. spektaklu "Neomonachomachia"

  • date_range 2016-03-02
Bronisław Maj i Jerzy Zoń, krakowscy artyści związani z teatrem KTO zostali przesłuchani przez policję. Informację Gazety Wyborczej potwierdziła Radiu Kraków komenda wojewódzka policji. Artyści odpowiadali na pytania ws. "Neomonachomachii", spektaklu, który został wystawiony na krakowskim Rynku Głównym w październiku ubiegłego roku w ramach Nocy Poezji. Do prokuratury wpłynęło zgłoszenie, jakoby na tym spektaklu miało dojść do obrazy uczuć religijnych i patriotycznych.

"Neomonachomachia": manipulacja wartościami czy złe rozumienie symboliki?

  • date_range 2015-10-08
Krakowscy radni PiS chcą skierować do prokuratury zawiadomienie o mośliwości popełnienia przestępstwa w związku z widowiskiem "Neomonachomachia". Spektakl, który był częścią krakowskiej Nocy Poezji, przygotował teatr KTO. Według radnych PiS ta nawiązująca bezpośrednio do słynnego poematu heroikomicznego Ignacego Krasickiego sztuka sprofanowała najważniejsze polskie świętości. "Przywiązuje się uwagę do symboli a nie do znaczeń. Nie pamiętacie, panowie, co dla was te symbole znaczą. To jest już tylko pieśń, szturmówka, flaga" - twierdzi Jerzy Zoń, dyrektor teatru KTO.

Radni PiS oburzeni spektaklem "Neomonachomachia" podczas Nocy Poezji

  • date_range 2015-10-07
Jak ustaliło Radio Kraków, krakowscy radni Prawa i Sprawiedliwości złożą do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa w związku z multimedialnym widowiskiem "Neomonachomachia". Spektakl wzorowany na "Monachomachii" Ignacego Krasickiego w ostatnią sobotę na krakowskim Rynku wystawił Teatr KTO.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię