Radio Kraków

Leopard

Po 8 latach mieszkańcy poszkodowani w aferze Leoparda mogą się w końcu wprowadzić do swoich lokali

  • date_range 2016-10-13
Zakończyła się budowa bloków przy ul. Wierzbowej. Jak ustalił reporter Radia Kraków, zostało także wydane pozwolenie na ich użytkowanie. To oznacza, że w końcu będą się tam mogli wprowadzić wszyscy lokatorzy. To ostateczny sukces mieszkańców, którym jeszcze osiem lat temu mówiono, że bezpowrotnie stracili swoją własność.

Amerykański fundusz pozywa Polskę. Chce odszkodowania za bloki przy ul. Wierzbowej w Krakowie

  • date_range 2016-01-28
To kolejna odsłona niekończącej się historii bloków wybudowanych w Krakowie przez firmę Leopard. Jak dowiedział się reporter Radia Kraków, do Ministerstwa Skarbu wpłynął pozew wystosowany przez nowojorski fundusz Manchester Securities Corporation. Fundusz domaga się od naszego kraju odszkodowania, ponieważ uważa, że pogwałcone zostały jego prawa i interesy. Stracił bowiem mieszkania m.in. przy ul. Wierzbowej (dziś Dworskiej) w Krakowie, a co za tym idzie - kilkadziesiąt milionów złotych.

Coraz bliżej szczęśliwego finału sprawy Leoparda

  • date_range 2014-10-20
Finał afery Leoparda z happy endem dla pokrzywdzonych! Jak dowiedział się reporter Radia Krakow, już blisko połowa mieszkańców ulicy Wierzbowej w Krakowie, po latach sądowej batalii, ma prawo własności do mieszkań za które zapłaciła. Tym samym kończy się trwająca od 2007 roku dramatyczna walka o nieruchomości. Pokrzywdzeni przez upadłego dewelopera, spółkę Leopard, przyznają jednak: "choć dokonaliśmy niemożliwego, wciąż wiele pracy przed nami".

Po 6 latach kończy się koszmar klientów Leoparda

  • date_range 2014-05-05
Były protesty, rozprawy, apele, plakaty, a przede wszystkim ogromny stres i dziesiątki nieprzespanych nocy. Przez sześć lat 180 osobom, które kupiły mieszkania przy ul. Wierzbowej w Krakowie groziła utrata nieruchomości, na które zaciągnęli nawet trzydziestoletnie kredyty. Jak ustalił reporter Radia Kraków, w ostatnich dniach wydział upadłościowy sądu rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w końcu podjął decyzję, by pozwolić na przekazanie im prawa własności do ich lokali. Droga do tego sukcesu nie była jednak łatwa.

Zwrot w aferze "Leoparda". Ludzie odzyskają mieszkania?

  • date_range 2014-02-21
Kolejny ważny krok dla poszkodowanych przez Leoparda. Sąd w końcu przyjął wniosek o przekazanie właścicielom prawa własności mieszkań przy ul. Wierzbowej. To mały, ale kluczowy sukces.

Sprawa Leoparda: będą dwa pozwy zbiorowe

  • date_range 2013-12-03
30 lat spłacania kredytu za mieszkanie, w którym nie można mieszkać - widmo takiego koszmaru od ponad 3 lat towarzyszy ponad 200 krakowianom, którzy kupili mieszkania m.in. przy ul. Wierzbowej w Krakowie. Teraz pojawiło się światełko w tunelu, sąd pozwolił na to, aby mieszkańcy złożyli zbiorowy pozew.

Kraków: klienci Leoparda odzyskają mieszkania?

  • date_range 2013-10-31
Jest szansa, że oszukani klienci Leoparda odzyskają mieszkania. Chodzi o ponad 100 rodzin, które kilka lat temu kupiły mieszkania w blokach przy ulicy Wierzbowej w Krakowie, a nigdy nie otrzymały ich na własność.

Kraków: Wszyscy zapłacimy za oszustwa firmy Leopard?

  • date_range 2012-09-13
Wraca sprawa zbankrutowanej firmy Leopard, która wybudowała mieszkania przy ul. Wierzbowej w Krakowie. Fundusz Manchester będzie się domagał odszkodowania od Państwa Polskiego w związku z inwestycją tej firmy.

Kraków: nowe zarzuty dla firmy deweloperskiej

  • date_range 2012-07-24
Są nowe zarzuty dla firmy deweloperskiej Leopard. Tym razem chodzi o mieszkania przy ulicy Kijowskiej i Twardowskiego w Krakowie.

Kraków: oszukani przez dewelopera złożyli pozew zbiorowy

  • date_range 2012-05-07
Oszukani przez dewelopera Leopard nie składają broni i walczą o odzyskanie utraconych pieniędzy.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię