Radio Kraków

Krynica Forum 2023

Ostatni dzień Krynica Forum. W programie są debaty na temat przyszłości UE i rozwoju nowoczesnych technologii

Ostatni dzień Krynica Forum, czyli cyklu spotkań i debat przedsiębiorców, polityków i naukowców z kraju i ze świata. To jedno z najważniejszych wydarzeń w roku, które przyczynia się do promocji Małopolski – podkreślają władze województwa. W piątek w programie są m.in. debaty na temat przyszłości Unii Europejskiej i rozwoju nowoczesnych technologii.

Prezydent Andrzej Duda specjalnym gościem Radia Kraków

- Weszliśmy na zupełnie nową drogę współpracy polsko-koreańskiej - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Radiem Kraków na Forum w Krynicy. - To po pierwsze kwestie związane z przemysłem zbrojeniowym, a po drugie budowa elektrowni jądrowej. - Polska staje się najważniejszym odbiorcą i partnerem koreańskiego przemysłu zbrojeniowego - mówił dziś podczas Forum w Krynicy prezydent Andrzej Duda, otwierając forum polsko-koreańskie. Andrzej Duda podkreślił także, że w dalszej perspektywie Polska i Korea mogą wspólnie zmierzyć się z jednym z najważniejszych wyzwań, jakim będzie powojenna odbudowa Ukrainy. Andrzej Duda wziął też dziś udział - wspólnie z prezydentem Litwy - w panelu poświęconym partnerstwu Polski i Litwy w kwestiach bezpieczeństwa w regionie.

Min. Adamczyk: infrastruktura transportowa ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Polski

Nowoczesna, zrównoważona i trwała infrastruktura transportowa ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Polski i regionu Europy Środkowej - mówił w czwartek podczas Krynica Forum 2023 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jacek Sasin: energetyka jądrowa ma być mocniejszym filarem polskiej energetyki

Polska energetyka powinna opierać się o dwa filary: odnawialne źródła energii oraz energetykę jądrową. To energetyka jądrowa ma być tym filarem mocniejszym – powiedział w czwartek minister aktywów państwowych Jacek Sasin na Forum Krynica 2023.

Drugi dzień Krynica Forum: współpraca polsko-koreańska i odbudowa potencjału Ukrainy

W Krynicy-Zdroju trwa drugi dzień spotkań ekspertów branży biznesu, polityki i środowiska naukowego. Głównymi tematami paneli dyskusyjnych odbywających się 14 września w ramach "Krynica Forum" są: współpraca polsko-koreańska i odbudowa potencjału Ukrainy. Ale przy okazji organizacji tego wydarzenia, swój potencjał prezentuje także małopolskie uzdrowisko.

Uniwersytet Jagielloński będzie miał swoją strategię klimatyczną

Jak przekonuje prof. Katarzyna Jasikowska, socjolożka i koordynatorka Rady Klimatycznej UJ, być może już w tym roku dokument przyjmie senat uczelni.

Prezydent Duda na Forum Polsko-Koreańskim: Nasze partnerstwo jest strategiczne

Partnerstwo Polski i Republiki Korei jest strategiczne; to, co łączy nasze narody to przywiązanie do wartości i zasad – podkreślił prezydent Andrzej Duda na Forum Polsko-Koreańskim. Premier Republiki Korei Han Duck-soo wskazywał, że nasze kraje łączy silne partnerstwo, a współpraca „będzie katalizatorem ogromnej zmiany”.

Marta Malec-Lech: W Małopolsce może powstać trzecie Branżowe Centrum Umiejętności

W Małopolsce może powstać trzecie Branżowe Centrum Umiejętności. Jest to strategiczny projekt - mówiła w porannej rozmowie Radia Kraków Marta Malec - Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego. Jedno z Branżowych Centrów Umiejętności specjalizuje się w dziedzinie opieki medycznej. Drugie kształci specjalistów z zakresu techniki masażu. Staramy się o uruchomienie trzeciego centrum w zakresie gastronomii - mówiła Marta Malec - Lech w porannej rozmowie Radia Kraków.

Piotra Ryba o budowie nowej marki Krynica Forum

Bezpieczeństwo strategiczne, energetyczne i klimatyczne - takim zagadnieniom będą poświęcone dyskusje odbywające się w ramach Krynica Forum. To drugie spotkanie pod tym szyldem, od momentu, gdy z Krynicy do Karpacza zostało przeniesione organizowane Forum Ekonomiczne. O budowie nowej marki i skutkach przeprowadzki imprezy organizowanej przez Instytut Wschodni z Piotrem Rybą, burmistrzem Krynicy rozmawiał Jacek Bańka:

Rozpoczyna się Krynica Forum

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, prezydenta Litwy i premiera Korei Południowej rozpoczyna się Krynica Forum. Przez trzy dni w uzdrowisku politycy, przedsiębiorcy, naukowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych będą rozmawiać o bezpieczeństwie, przyszłości Europy Środkowo-Wschodniej oraz odbudowie Ukrainy.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię