Radio Kraków

koronawirus

Bez paniki - to tylko ćwiczenia!

  • date_range 2020-03-09
Ważna informacja dla mieszkańców Proszowic i pacjentów tamtejszego szpitala. W samo południe w szpitalu straż pożarna i służby medyczne będą prowadziły ćwiczenia.

Przełożono tegoroczny Marsz Żywych

  • date_range 2020-03-09
Z powodu zagrożenia koronawirusem przełożono tegoroczny Marsz Żywych. Decyzję podjęto ze względu na rozprzestrzenianie się choroby w Europie i Stanach Zjednoczonych. Informację opublikowano na stronach organizacji.

MZ: potwierdzono dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem

  • date_range 2020-03-08
Resort zdrowia poinformował w niedzielę, że wykryto dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z woj. mazowieckiego i mężczyzny z woj. śląskiego, którzy przebywają w szpitalach w Warszawie i w Raciborzu. Łącznie w Polsce wirusa potwierdzono dotąd u ośmiu osób.

Zagrożenie koronawirusem: Muzeum Auschwitz wprowadza kolejne środki ostrożności

  • date_range 2020-03-08
Muzeum Auschwitz wprowadza kolejne środki ostrożności w związku z zagrożeniem koronawirusem. Przy wejściu na teren Miejsca Pamięci - zarówno Auschwitz I jaki i Auschwitz-Birkenau - stanęły urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji dłoni.

Specustawa ws. szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem weszła w życie

  • date_range 2020-03-08
O północy weszła w życie ustawa ws. szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem, którą w sobotę podpisał prezydent Andrzej Duda. Ustawa przewiduje m.in. możliwość wprowadzenia zdalnej pracy w czasie kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego w związku z podejrzeniem koronawirusa, czy wypłatę zasiłków dla rodziców za czas zamknięcia m.in. szkół czy przedszkoli. Ustawa w sobotę po godz. 12 została ogłoszona w Dzienniku Ustaw.

Szósty przypadek koronawirusa w Polsce

  • date_range 2020-03-07
Potwierdzono nowy, szósty przypadek koronawirusa w Polsce - poinformował w sobotę na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że pacjent hospitalizowany jest w Ostródzie, przyjechał z Niemiec. Dotychczas był w kwarantannie domowej, czuje się dobrze.

LOT umożliwia bezpłatną zmianę daty podróży biletów zakupiony przed 31 marca

  • date_range 2020-03-07
W związku z epidemią koronawirusa, LOT umożliwia bezpłatną zmianę daty podróży pasażerom posiadającym bilet zakupiony przed 31 marca br. na lot od 6 marca do 24 kwietnia br. - przekazała PAP spółka. Rejs z nową datą musi się odbyć do 31 grudnia br. warunkiem jest zachowanie m.in. tej samej trasy.

Szumowski: stan czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem jest stabilny

  • date_range 2020-03-07
Stan czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem jest stabilny, nie mamy informacji, żeby czyjeś życie było zagrożone - mówił w sobotę szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Podkreślił przy tym, że na razie jest za wcześnie, by mówić o epidemii tego wirusa w Polsce.

MZ: potwierdzono cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce

  • date_range 2020-03-06
Potwierdzono cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce, m.in. w Szczecinie i Wrocławiu - poinformował w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Łącznie wirusa potwierdzono dotychczas u pięciu osób.

Epidemii koronawirusa nie ma, ale niektóre wydarzenia w Małopolsce są odwoływane

  • date_range 2020-03-06
W Małopolsce nie ma potwierdzenia zakażenia koronawirusem. 10 osób z podejrzeniem koronawirusa jest hospitalizowanych. Nadzorem objętych jest 189, ale nie ma osób objętych kwarantanną lub izolacją. Polski rząd w związku z koronawirusem wprowadził także dodatkowe obostrzenia.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię