Radio Kraków

komunikacja miejska w Krakowie

"Sylwestrowe" zmiany w komunikacji miejskiej w Krakowie

W sylwestra zmiany w komunikacji miejskiej w Krakowie. Tego dnia autobusy i tramwaje będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy.

Nowe autobusy na liniach aglomeracyjnych

Nowości w krakowskiej komunikacji miejskiej. Na liniach aglomeracyjnych zaczyna jeździć 10 nowych autobusów firmy MAN.

Krakowskie MPK pozyskało pięć kolejnych tramwajów GT8S; po modernizacji część trafi na trasy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie pozyskało pięć dwukierunkowych wagonów GT8S użytkowanych do tej pory w Duesseldorfie. Pierwszy z nich trafi do stolicy Małopolski w tym tygodniu. Trzy pojazdy zostaną gruntownie zmodernizowane i skierowane na trasy.

Kraków: komunikacja miejska została wzmocniona na weekend w okolicach cmentarzy

22 i 23 października, w związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych, zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów. Więcej pojazdów pojawi się w rejonie krakowskich nekropolii.

Od poniedziałku autobusy MPK w Krakowie będą kursować częściej

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego, 3 października na krakowskie ulice wyjedzie 25 dodatkowych autobusów, dzięki czemu częstotliwość kursowania ma być porównywalna z rozkładem jazdy sprzed wakacji.

Kraków: MPK rozstrzygnęło przetarg na dostawę czterech autobusów elektrycznych

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie wybrało w przetargu dostawcę czterech elektrycznych autobusów o długości 12 metrów, z opcją zamówienia kolejnych trzech takich pojazdów. Będzie to hiszpańska firma Irizar e-mobility z ofertą za 24,2 mln zł.

Od października komunikacja miejska w Krakowie ma kursować częściej

Dobre wiadomości dla pasażerów komunikacji miejskiej w Krakowie. Kursów będzie jednak więcej, niż zapowiadano. MPK deklaruje, że od października jest w stanie zapewnić 25 autobusów więcej, co da częstotliwość kursowania porównywalną z rozkładem jazdy sprzed wakacji. Od początku września kursów było mniej z powodu braków kadrowych.

Od 19 września skorzystamy z nowego parkingu Park&Ride

W poniedziałek, 19 września, uruchomiony zostanie parking Park&Ride przy stacji kolejowej SKA „Kraków Swoszowice”. Na parking będzie można wjechać od strony ulicy Kąpielowej. Natomiast od soboty, 24 września, wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu wybranych linii autobusowych w tej części miasta.

Jest porozumienie ws. wzrostu wynagrodzeń w krakowskim MPK. Będą podwyżki

Średnio 500 zł podwyżki od 1 października dostaną pracownicy krakowskiego MPK. Do porozumienia w sprawie wzrostu wynagrodzenia doszło w poniedziałek rano. Co więcej, jak zapewnia Rafał Świerczyński, prezes spółki, kolejny wzrost płac o 500 zł planowany jest na 1 stycznia 2023 roku.

Krakowskie MPK odebrało pierwszy z 60 nowych tramwajów Lajkonik II

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie odebrało pierwszy z 60 nowych tramwajów Lajkonik II zamówionych w ramach kontaktu zawartego z firmą Stadler Polska. Zgodnie z umową wszystkie pojazdy powinny zostać dostarczone do końca 2023 r.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię