Radio Kraków

Igrzyska Europejskie 2023

Tarnów formalnie stał się współorganizatorem Igrzysk Europejskich 2023

Władze miasta i przedstawiciele spółki Igrzyska Europejskie 2023 podpisali 9 listopada w Urzędzie Miasta umowę partnerską, która ma umożliwić organizatorom w przyszłym roku przygotowanie powstających jeszcze obiektów do organizacji konkretnych dyscyplin, a w czasie samych igrzysk zarządzanie nimi. Na przebudowanym dawnym stadionie lekkoatletycznym w Mościcach mają być rozgrywane plażowe: piłka nożna oraz piłka nożna. W Arenie Jaskółce Tarnów badminton. Natomiast na obiektach Akademii Nauk Stosowanych będą organizowane zawody we wspinaczce sportowej.

Prof. Jan Blecharz: "Trening psychologiczny w życiu sportowca jest równie kluczowy jak trening fizyczny"

"W teorii mówi się, że przygotowanie sportowca składa się z czterech elementów: przygotowania fizycznego, taktycznego, technicznego i psychologicznego. Trzech pierwszych kategorii nikt nie neguje, o czwartej mówiono zbyt mało" - mówi prof. Jan Blecharz, psycholog z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, który był gościem Wojciecha Jakubowskiego.

"Takie wydarzenia jak Europejski Kongres Sportu i Turystyki są niezwykle cenne"

Iwona Niedźwiedź, sądeczanka, niegdyś reprezentantka Polski w piłce ręcznej, dziś komentatorka sportowa była gościem Wojciecha Jakubowskiego. "Sport jest moją pasją, tak właściwie to się z nim nie rozstałam. Ale brakuje mi mojej drużyny. To jest jak życie w rodzinie".

Na Igrzyskach Europejskich 2023 także mniej znane dyscypliny, m.in. padel

Igrzyska Europejskie to nie tylko dyscypliny z pierwszych stron gazet, to także te zdecydowanie mniej znane... jak np. padel. O szansie tej dyscypliny z prezesem związku Padla w Polsce Marcinem Potrzebowskim rozmawiał Kuba Niziński.

"24 obiekty, 28 sportów reprezentowanych przez 25 federacji. Każdy kibic znajdzie coś dla siebie"

W ostatnich dniach poznaliśmy listę dyscyplin, w których toczyć się będzie rywalizacja podczas przyszłorocznych Igrzysk Europejskich. Większość z nich będzie w randze Mistrzostw Europy lub kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Na tej liście znalazła się min. wspinaczka sportowa, szermierka, boks czy kajakarstwo. O przygotowaniach do igrzysk z prezesem spółki Marcinem Nowakiem Igrzyska Europejskie 2023 rozmawiał Kuba Niziński.

Krzysztof Ignaczak: sport potrzebuje nowych rozwiązań

Gościem Kuby Nizińskiego był Krzysztof Ignaczak, kiedyś siatkarz w reprezentacji Polski, dziś odpowiedzialny za kwestie programowe Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki.

Europejski Kongres Sportu i Turystyki. "Takie wydarzenia mają sens"

Gościem Kuby Nizińskiego był Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. sportu, związany ze spółką Igrzyska Europejskie 2023. Rozmowa odbyła się w trakcie Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem.

Marcin Nowak: Igrzyska Europejskie 2023 to święto dla Polski, Krakowa, Małopolski

O przygotowaniach do Igrzysk Europejskich 2023 mówił Marcin Nowak - prezes spółki Igrzyska Europejskie 2023, dwukrotny olimpijczyk, medalista Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce.

Internauci wybrali maskotkę Igrzysk Europejskich

Internauci wybrali maskotkę Igrzysk. Najbardziej spodobał się Smok Krakusek. Zdobył o 6 głosów więcej niż Salamandra Sandry. Teraz zbierze się komisja konkursowa, która ostatecznie wyłoni zwycięzcę.

Do Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce zostało już tylko 8 miesięcy

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy, którzy pomogą zorganizować przyszłoroczne Igrzyska Europejskie w Krakowie i Małopolsce. Tymczasem kolejne przetargi na inwestycje związane z tą imprezą kończą się fiaskiem, a do jej rozpoczęcia zostało tylko 8 miesięcy. Wciąż nie wyłoniono wykonawcy ani modernizacji stadionu Wisły, ani przebudowy toru kajakowego przy ul. Kolnej. Spółka Igrzyska Europejskie 2023 uspokaja jednak, że impreza nie jest zagrożona. I przekonuje, że od spraw inwestycyjnych dużo ważniejsze są te organizacyjne.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię