Radio Kraków

ferie 2023

Podsumowanie akcji "Bezpieczny autokar". Było lepiej niż w poprzednich latach

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur poinformował, że wyniki akcji "Bezpieczny autokar" świadczą o tym, iż tegoroczne ferie były najbezpieczniejsze w ciągu ostatnich lat. Jak dodał, w tym roku skontrolowano również najwięcej pojazdów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek od ośmiu lat.

Ostatni dzień ferii dla uczniów z czterech województw

Kończą się ferie zimowe. Jako ostatni odpoczywali uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Część z nich odpoczywała w Małopolsce, dlatego w niedzielę na drogach regionu panuje wzmożony ruch.

Szkolenia profilaktyczne w okresie ferii zimowych 2023 roku.

Tematyka szkoleń obejmuje naukę i rozwój umiejętności społecznych, które są czynnikami chroniącymi przed uzależnieniami. Dzieci i młodzież mogą dowiedzieć się m. in. jak stosować zachowania asertywne, jak radzić sobie ze stresem, jak osiągać cele życiowe oraz jak wyrażać emocje. Rodzice i nauczyciele mogą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie budowania relacji, komunikacji wspierającej rozwój oraz mogą poznać metody przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym u dzieci i młodzieży. Szkolenia realizowane są nieodpłatnie, aktywnymi metodami.

Rozpoczynają się zapisy na zajęcia w ramach akcji Bezpieczne Ferie w Nowym Sączu

Bezpieczne Ferie w Nowym Sączu to propozycja dla dzieci i młodzieży, które wolny czas spędzą w mieście. Przygotowano dla nich wyjścia do kina i na spektakle, półkolonie, zajęcia literackie, teatralne czy warsztaty plastyczne.

Rusza akcja "Bezpieczne ferie". Policjanci dbają o bezpieczeństwo na stokach

Policja rozpoczęła akcję "Bezpieczne ferie". Jak co roku, roku w czasie zimowego wypoczynku około 130 policjantów pełni służbę w tak zwanych "patrolach narciarskich".

Ferie na stokach w Małopolsce? Jest na to szansa

Zima nieśmiało, ale wraca do Małopolski. Mocno sypnęło śniegiem na Podhalu i w Beskidach. To przede wszystkim ucieszyło właścicieli stacji narciarskich, hoteli i pensjonatów, którzy obawiali się, że w czasie ferii niewiele zarobią. Odwilż spowodowała bowiem, że część stacji zamknęła stoki, a nowych rezerwacji w hotelach nie przybywało. Tymczasem już w najbliższy weekend zimowy odpoczynek od szkoły rozpoczynają uczniowie z pierwszych pięciu województw.

Zaplanuj ferie w Małopolsce

Ferie w Małopolsce rozpoczną się 30 stycznia. Dla tych, którzy ten czas spędzą w mieście przygotowano szeroką ofertę, w całej Małopolsce. Na wiele wydarzeń już trwają zapisy. Sprawdź teraz!

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię