Radio Kraków

Burze

Po ustaniu opadów stabilizuje się sytuacja hydrologiczna na południu Małopolski

W zachodniej części powiatu gorlickiego tym razem nie odnotowano poważnych zagrożeń, ale rezerwa na zbiorniku wodnym w Klimkówce utrzymywana jest zgodnie z instrukcją.

Pierwsze zapomogi trafiają do poszkodowanych w niedzielnej powodzi

Mieszkańcy gminy Myślenice, poszkodowani w niedzielnej powodzi, otrzymali już pierwsze wsparcie finansowe. To 6 tysięcy złotych tak zwanej doraźnej pomocy na najpilniejsze potrzeby. Największe zniszczenia odnotowano w Głogoczowie i Krzyszkowicach. Jednocześnie w tych miejscach szacowane są dokładne straty, umożliwiające wypłatę kolejnych, większych sum pieniędzy.

Ostrzeżenie IMGW przed burzami dla południowo-wschodniej części kraju

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla południowo-wschodniej części Polski wydał w poniedziałek IMGW. Alert obowiązuje przez cały dzień.

Strażacy usuwają zniszczenia wyrządzone przez niedzielną nawałnicę. Sztab kryzysowy w Małopolsce

Od niedzieli od godziny 7:30 strażacy interweniowali ponad 470 razy, głównie na terenie powiatów myślenickiego i nowosądeckiego. Działania były prowadzone także w powiecie krakowskim, bocheńskim, w Tarnowie i Wadowicach. Dzisiejszy poranek jest już o wiele spokojniejszy.

Gwałtowne burze znów przetaczają się przez Małopolskę

Kolejne nawałnice przetaczają się przez Małopolskę. Gwałtowna burza przeszła w gminie Lisia Góra koło Tarnowa.

Skutki nocnej ulewy w Głogoczowie

Zalane Krzyszkowice

Piorun uderzył w przydrożny krzyż na Nazieleńcach

W sobotę – jak podało Stowarzyszenie na rzecz Gminy Brzeszcze "Brzost", piorun uderzył w wybudowany w 1927 r. przydrożny krzyż na Nazieleńcach. Symbol został poważnie uszkodzony. Oderwane zostały ramiona krzyża.

Małopolska po ulewach. Na południu utrzymany stan alarmowy

Ponad sto budynków mieszkalnych i gospodarczych zostało uszkodzonych z powodu zalania w powiecie myślenickim - poinformował wojewoda Małopolski Łukasz Kmita po posiedzeniu sztabu kryzysowego. W wyniku gwałtownego deszczu wylały lokalne rzeki i pod wodą znalazło się część posesji w Myślenicach, Głogoczowie oraz Krzyszkowicach. Straż pożarna musiała ewakuować ok. 20 mieszkańców.

Burze nad Małopolską

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię