Radio Kraków

Burze

Ok. 70 interwencji związanych ze skutkami wiatru i deszczu

Ok. 70 razy interweniowali małopolscy strażacy od poniedziałku do wtorku rano w związku z warunkami atmosferycznymi. Wezwania dotyczyły głównie skutków silnego wiatru. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach nowosądeckim i nowotarskim.

Duże straty po nawałnicy w gminie Muszyna

Nawet trzy miliony złotych mogą wynieść straty, jakie wyrządziła niedzielna nawałnica w gminie Muszyna. To oczywiście tylko wstępne szacunki gminnej komisji, która od rana pracuje w terenie.

Ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia przed ulewami dla Małopolski

Pada i będzie padać, a nawet lać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami. Ostrzeżenie drugiego stopnia obejmuje większość Małopolski, ale dla powiatów brzeskiego, tarnowskiego, dąbrowskiego, sądeckiego i gorlickiego to ostrzeżenie trzeciego najwyższego stopnia.

IMGW ostrzega przed burzami i burzami z gradem w sześciu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia przed burzami i burzami z gradem dla sześciu województw we wschodniej części kraju. Alerty obowiązują do wieczora.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w czterech województwach - w tym małopolskim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia przed burzami z gradem dla czterech województw na południu i południowym zachodzie kraju. Alerty obowiązują do późnych godzin wieczornych.

IMGW: wydano ostrzeżenie trzeciego stopnia przed burzami dla Małopolski

Znaczne ryzyko związane z burzami na południowym wschodzie kraju. Z tego względu dla czterech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego zostały wydane ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia, ze względu na ryzyko wystąpienia silnych ulew lub deszczu nawalnego, gwałtownych, a nawet niszczycielskich porywów wiatru (możliwe są też trąby powietrzne) oraz opadów bardzo dużego gradu (o średnicy przekraczającej 5 cm).

Alert RCB: ostrzeżenie przed burzami dla mieszkańców siedmiu województw, także dla Małopolski

Do mieszkańców woj. świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i lubelskiego wysłano SMS-owe ostrzeżenia o burzach, ulewnym deszczu, silnym wietrze i gradzie – podało w środę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa."Uwaga! Dziś w nocy i jutro rano (28/29.07), burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad" – głosi komunikat RCB.

Nowy Sącz: po burzy poważny problem z kanalizacją deszczową

W Nowym Sączu wciąż nieprzejezdnych jest wiele ulic po burzy, jaka przeszła nad miastem po godzinie 16. M.in. kierowcy powinni omijać skrzyżowania Nawojowska – Kolejowa, Kolejowa – Zielona oraz Nawojowska - Królowej Jadwigi.

Synoptyk IMGW: burze, ulewy, grad, wichury i upał – to wszystko we wtorkowe popołudnie

We wtorek po południu burze, ulewy, grad i wichury; do tego wciąż upalnie – do 30 stopni Celsjusza – ostrzega synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Przed nami kolejne burzowe dni

Synoptycy prognozują, że grzmoty i błyskawice będą nam towarzyszyć przynajmniej do środy. IMGW wydało ostrzeżenie dla całego kraju. W Małopolsce należy spodziewać się także silnego wiatru, miejscami może spaść grad.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię