Tym razem miano „Wyczynu Tygodnia” wędruje do uniwersyteckiego szpitala pediatrycznego w Prokocimiu, gdzie otwarto jedyne w Polsce Centrum Robotyki Pediatrycznej. Ten fakt doceniło 63% słuchaczy Radia Kraków. Drugie miejsce dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, który okazał się najwyżej notowaną polską uczelnią w prestiżowym rankingu Center for World University Rankings. To spodobało się 27% głosujących. Na trzecim miejscu – z wynikiem 10% głosów – znalazł się powracający po pięciu latach Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie.

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem 45% głosujących kontrowersje wokół kryteriów oceny uczniów w nowosądeckim liceum. Przypomnijmy, że profesor polonistyki na prośbę zdesperowanych rodziców ucznia napisał szkolne wypracowanie i... dostał ocenę niedostateczną. Na drugim miejscu uplasowała się podzielona krakowska Nowa Lewica, która skończyła współpracę z prezydentem Aleksandrem Miszalskim. Tak zdecydowało 36% osób. Trzecie miejsce (19% głosów) dla podsłuchiwania oprogramowaniem Pegasus krakowskiej sędzi Beaty Morawiec.

Wyczyn:

1.Uniwersytet Jagielloński najwyżej notowaną polska uczelnią w prestiżowym rankingu Center for World University Rankings. Na dwa tysiące sklasyfikowanych uczelni krakowska Alma Mater zajęła 386. miejsce.

The Center for World University Rankings: UJ najwyżej z polskich uczelni


2. W uniwersyteckim szpitalu pediatrycznym w Krakowie - Prokocimiu otwarto jedyne w Polsce Centrum Robotyki Pediatrycznej. Wart 15 mln złotych kilkuramienny robot operacyjny Da Vinci Xi będzie przedłużeniem ręki chirurga w skomplikowanych operacja ratujących życie i zdrowie małych pacjentów.
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie z jedynym w Polsce centrum robotyki pediatrycznej


3. Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie powraca po pięciu latach.

Powrócił po pięciu latach. Trwa Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie


Blamaż:

1. Poszli razem do zwycięskich wyborów samorządowych, a po wyborach koalicja zostaje zerwana. Podzielona krakowska Nowa Lewica kończy współpracę z prezydentem Aleksandrem Miszalskim.

Nowa Lewica zerwała koalicję z Platformą Obywatelską w Radzie Miasta Krakowa. Powodem wybór czwartej wiceprezydent2. Krakowska sędzia Beata Morawiec, była prezes Sądu Okręgowego, o była podsłuchiwana oprogramowaniem Pegasus, ujawniła w tym tygodniu Prokuratura Krajowa.


3. Kontrowersje wokół kryteriów oceny uczniów w nowosądeckim liceum. Profesor polonistyki na prośbę zdesperowanych rodziców ucznia napisał  szkolne wypracowanie i dostał ocenę niedostateczną.