Wydarzenia mijającego tygodnia w Małopolsce komentowali: Joanna Senyszyn , posłanka do Parlamentu Europejskiego z SLD, Grzegorz Biedroń , przewodniczący PiS w Małopolskim Sejmiku, Janusz Sepioł , senator PO i Maciej Klima , senator SP.

Goście Radia Kraków przyznali, że rozkład pociągów kursujących rano z Tarnowa do Krakowa uniemożliwia ludziom dojeżdżanie do pracy na godzinę 8. 00.

- Kolejarze znów zapomnieli, że najważniejsze dla nich jest dobro pasażerów - przekonywała Joanna Senyszyn. Jej zdaniem pracownikom kolei odpowiedzialnym za przygotowywanie rozkładów jazdy zabrakło wyobraźni.

- Ten błąd jak najszybciej powinni naprawić - przekonywała. Janusz Sepioł zwracał uwagę, że utrudnienia na tej trasie wynikają z trwającego remontu trasy kolejowej. -To może brutalne, ale czasem trzeba zacisnąć zęby, żeby później jeździć wygodniej i dużo szybciej - przekonywał Sepioł. Zauważył jednak, że jeśli kłopoty ludzi dojeżdżających pociągami do pracy w Krakowie pociągami wynikają z błędu kolejarzy, to jest to jednoznacznie blamaż tygodnia. Maciej Klima zwrócił uwagę, że tego typu błędy należy szybko naprawiać.

-Jeśli kolejarze się pomylili, to czym prędzej powinni rozkład jazdy zmienić - przyznał Klima. Jego zdaniem kolejarze powinni reagować na głosy niezadowolonych pasażerów i korekty wdrażać jak najszybciej.

Wybierając blamaż tygodnia Grzegorz Biedroń zwrócił uwagę, że dla niego najgorszym wydarzeniem mijającego tygodnia była decyzja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o likwidacji Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Siedziba Małopolsko-Śląskiego oddziału będzie się znajdować w Raciborzu. -Kilkaset osób może przez to stracić pracę - zauważył Biedroń. I dodał, że dla niego decyzja MSW jest zupełnie niezrozumiała.
- Być może kolejny raz górę wzięły względy polityczne, a nie merytoryczne i w szczególności ekonomiczne - stwierdził Biedroń.

Rozstrzygnięcie plebiscytu na blamaż i wyczyn tygodnia w poniedziałek po godzinie 8.30 w magazynie Co Niesie Dzień.


Marcin Kwaśny/JP