"Nie ma ekspresów przy żółtych drogach" to najnowsza książka Andrzeja Stasiuka, wydana w październiku 2013 r. Na książkę składają drobne fragmenty prozatorskie. Autor pozostaje wierny tematyce podróży, jednocześnie oferując czytelnikowi unikalne spojrzenie.

"Nie ma ekspresów przy żółtych drogach" to książka, którą w programie Koło Kultury Radia Kraków wyróżniliśmy tytułem książki miesiąca.

…staje się co jakiś czas, żeby odpocząć, żeby się obejrzeć, żeby policzyć, ile już było, a ile jeszcze zostało. Taka jest ta książka: sprawdzam gdzie byłem, gdzie jestem, dokąd się wybieram. Oprócz tego oczywiście niezwykła ilość celnych spostrzeżeń, głębokich przemyśleń oraz barwnych opisów.
Andrzej Stasiuk

O "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach":
Zapewne najważniejszym wyzwaniem każdego interpretatora tej pozycji będzie szukanie wspólnego mianownika dla wszystkich ponad czterdziestu tekstów. W moim odczuciu nie ma takowego. Można to podpiąć pod znany już powszechnie model interpretacyjny Stasiukowego pisania opartego na podróżowaniu i doświadczaniu drogi w wielu możliwych wymiarach. Tak, będzie tutaj podróżowanie – takie w głąb siebie przede wszystkim. O drogach też należałoby wspomnieć, skoro są w tytule. Mnie jednak intryguje coś innego. Przecież tym, co spaja ten zbiór jest przede wszystkim osobowość jego autora. Ona teraz ujawnia się świadomie, ale dostajemy kilka wyraźnych sygnałów o tym, jak się kształtowała. Bo bycie takim, jakim jest teraz, to przecież cały bagaż doświadczeń, z którego na pisarskiej drodze Stasiuk tworzył własną filozofię rozumienia świata. 
Jarosław Czechowicz, Krytycznym okiem

Stasiuk pisze frazą ostrą a zarazem czule. Jakby rąbał drzewo a równocześnie przyglądał się swojej robocie. Jest autorefleksyjny w sposób, który cechuje filozofów.
Marcin Wilk, Wyliczanka

Andrzej Stasiuk "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach"
Czyta: Jerzy Trela
Opracowanie: Barbara Gawryluk
Reżyseria: Ewa Ziembla

Z radiowej biblioteki na antenie Radia Kraków od poniedziałku do piątku o godz. 11.45 (powtórka o 22.50).