Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

1 października zostanie wygaszony system viaTOLL

System viaTOLL będzie działać wyłącznie do 30 września br. Od 1 października zostanie wyłączony, a jedynym systemem umożliwiającym opłacanie przejazdów ciężkich po drogach płatnych będzie system e-TOLL – powiedziała Magdalena Rzeczkowska, Szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

Autorstwa Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19033565

„System viaTOLL będzie działać wyłącznie do 30 września br. Od 1 października zostanie wyłączony, a jedynym systemem umożliwiającym opłacanie przejazdów pojazdów ciężkich po drogach płatnych będzie system e-TOLL. Użytkownicy pojazdów ciężkich muszą zarejestrować się w e-TOLL i wybrać sposób przekazywania danych geolokalizacyjnych czyli urządzenie pokładowe OBU/ZSL lub aplikację mobilną e-TOLL PL. Już za tydzień poruszanie się pojazdów ciężkich po drogach płatnych bez rejestracji i wnoszenia opłat w e-TOLL będzie niezgodnie z prawem” - powiedziała Magdalena Rzeczkowska.

Do zakończenia okresu przejściowego czyli do 30 września br. w systemie e-TOLL opłaty za przejazd pojazdów ciężkich na drogach płatnych oraz samochodów osobowych na odcinkach autostrad A2 (Konin-Stryków) oraz A4 (Wrocław-Sośnica) są pobierane w wysokości 75 proc. stawek określonych w obowiązujących przepisach. Szybsza rejestracja w e-TOLL to większe oszczędności dla firm i kierowców indywidualnych.

„Oparty na geolokalizacji System Poboru Opłaty Elektronicznej KAS (e-TOLL) jest jednym z najnowocześniejszych elektronicznych systemów poboru opłat drogowych na świecie. Pod względem technologicznym składa się z wielu podsystemów i aplikacji, których celem jest zapewnienie funkcjonowania i skuteczności poboru opłat drogowych na najwyższym poziomie” – dodała Rzeczkowska

"W związku z dużym zainteresowaniem usługami infolinii e-TOLL, może dojść do utrudnień w połączeniu z dotychczasowymi numerami 800 101 101 oraz 22 521 10 10. Aby zapewnić nieprzerwany dostęp do obsługi telefonicznej, uruchamiamy dodatkowy tymczasowy numer kontaktowy 22 519 77 77.

 Nowy numer kieruje do tych samych usług. Chcesz dowiedzieć się więcej o e-TOLL – dzwoń pod 0 800 101 101, 22 521 10 10 lub 22 519 77 77."

Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Materiały prasowe

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię