Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zaplanuj ferie w Małopolsce

  • Radio Kraków
  • date_range Wtorek, 2023.01.10 13:43 ( Edytowany Środa, 2023.01.18 12:41 )
Ferie w Małopolsce rozpoczną się 30 stycznia. Dla tych, którzy ten czas spędzą w mieście przygotowano szeroką ofertę, w całej Małopolsce. Na wiele wydarzeń już trwają zapisy. Sprawdź teraz!

Fot. pixabay

KRAKÓW

Jak co roku krakowski ogród zoologiczny zaprasza dzieci wraz z opiekunami na zimowe spotkania ze zwierzętami, które odbywać się będą w czasie ferii od 30 stycznia do 12 lutego. Edukatorzy w czasie wycieczek zabiorą uczestników na „Zimową ścieżkę zwiedzania”. Opowiedzą nie tylko o gatunkach przystosowanych do trudnych, mroźnych warunków, ale także o egzotycznych, które można zobaczyć w ciepłych pawilonach. W programie wycieczki jest także karmienie zwierząt w minizoo.

Zajęcia w ogrodzie zoologicznym rozpoczynają się w dni powszednie, o godz. 12.00 przed bramą główną. Wycieczki w czasie ferii zimowych są bezpłatne. Należy jednak wykupić bilet wstępu do zoo.

Warunkiem udziału w warsztatach jest wcześniejsza rezerwacja terminu. Chętnych proszeni są o kontakt pod nr 12 425 35 51 (wew. 61) lub maila z nr telefonu na adres [email protected].

Centrum Kultury Podgórze zaprasza na feryjne zajęcia dla najmłodszych oraz wycieczki i spacery.

Komunikacja miejska w czasie ferii

Dwór Czeczów oferuje zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10.00 do 14.00. 30 stycznia zaplanowano Dzień Afrykański, a w kolejne dni Dzień Azjatycki i Australijski.

Sprawdź: https://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/zimowe-zajecia-edukacyjne-1

Trwają też już zapisy na cykl różnorodnych wycieczek i wyjść dla uczniów szkół podstawowych. To doskonała oferta dla tych, którzy lubią spędzać czas wolny twórczo i aktywnie – rozwijając swoje pasje i talenty, będąc w ruchu i dobrze się bawiąc.

W planach wyjścia do kina, parków rozrywki, placówek muzealnych. Wycieczki będą organizowane z podziałem na dwie grupy (po maksymalnie 15 osób w każdej). Aktywności w obydwu grupach będą realizowane równolegle.

Sprawdź: https://www.ckpodgorza.pl/oferta/zajecie/feryjne-wycieczki-2023

Bunkier Sztuki

Bunkier Sztuki przygotował wiele aktywności i atrakcji z okazji przerwy zimowej.
4 lutego o godz. 15 po wystawie Beaty Stankiewicz Natural Born Artists oprowadzi Was historyk sztuki Marcin Pańtak
7 lutego o godz. 12 oraz 9 lutego o godz. 17 odbędą się otwarte, rodzinne warsztaty dla dzieci (szkoły podstawowe), prowadzone przez edukatora i historyka sztuki Kamila Gibasa
11 lutego, o godz. 15 odbędzie się kolejne otwarte oprowadzanie po wystawie Beaty Stankiewicz
 
Rezerwacja warsztatów edukacyjno-plastycznych dla grup:
[email protected], +48 570 115  77

https://bunkier.art.pl/?projekty=ferie-w-bunkrze-sztuki

"Zimowa twierdza zabawy i nauki" to propozycja Fortu Borek na tegoroczne ferie. W naszym harmonogramie znalazły się m.in. warsztaty: teatralne, muzyczne, taneczne, chemiczne Science & Fun, a także wycieczki do Bajki Pana Kleksa w Katowicach oraz do Zagrody Edukacyjnej Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu. 

Sprawdź: https://www.ckpodgorza.pl/o-nas/aktualnosci/Fort%20Borek/ferie-w-forcie-borek-zimowa-twierdza-zabawy-i-nauki

Ferie z Klubem Kostrze – w programie m.in. spacer po okolicy: wyprawa w poszukiwaniu skarbów , zajęcia kreatywne, zajęcia plastyczne , warsztaty przyrodnicze, kuchcikowo, zajęcia sportowo – rekreacyjne , zabawy i gry świetlicowe, warsztaty tańca.

Więcej: https://www.ckpodgorza.pl/o-nas/aktualnosci/Klub%20Kostrze/ferie-z-klubem-kostrze-1

Ferie z Klubem Aleksandry, czyli Zimowe Zajęcia Edukacyjne – warsztaty rękodzieła „Zrób to sam”; „Zumbiaki” - taniec, ruch, zabawa; warsztaty EkoART; Zimowy Klub Juniora – wyjście do kina na seans filmowy i do teatru na spektakl dla dzieci

Szczegóły: https://www.ckpodgorza.pl/o-nas/aktualnosci/Klub%20Aleksandry/ferie-z-klubem-aleksandry

Akcja Zima 2023 w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta. Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko aktywnie i atrakcyjnie spędziło zimowe dni, uczyło się wielu nowych umiejętności, poznawało swoje możliwości i nowe miejsca, brało udział w rozwojowych warsztatach i kreatywnych zabawach - zapisz je na turnusy w ramach Akcji Zima, które odbywają się w aż 13 klubach!

Szczegóły: https://krakownh.pl/aktualnosci/akcja-zima-ferie-w-osrodku-kultury-krakow-nowa-huta

Ferie z Tadeuszem Kościuszką i to dłuższe! To specjalna oferta edukacyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przygotowana przez Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie na czas ferii zimowych. Będzie obowiązywać od 16 stycznia do 24 lutego. W tym okresie w cenie biletu na Kopiec Kościuszki można skorzystać ze zwiedzania Muzeum Kościuszkowskiego z przewodnikiem, warsztatów edukacyjnych, poznać historię Kopca Kościuszki i wejść na jego szczyt.

Więcej informacji: https://kopieckosciuszki.pl/ferie-z-tadeuszem-kosciuszka/

Ferie 2023 w Staromiejskim Centrum Kultury to zajęcia w przestrzeniach teatralnych, cyrkowych, ruchowych, ceramicznych, żeglarsko- wokalnych, plastycznych. Nie zabraknie też wycieczek po XVI wiecznym Krakowie. Różnorakie zajęcia w blokach tematyczych.

Sprawdź: https://www.sckm.krakow.pl/ferie-zimowe-2023-w-sckm

Ferie w Muzeach

Muzeum Inżynierii i Techniki, Muzeum Narodowe czy Muzeum Krakowa – to tylko część muzealnych placówek, które oferują zajęcia dla najmłodszych w trakcie zimowego wypoczynku.

Muzeum Krakowa zaprasza na warsztaty plastyczne, historyczne, bronioznawcze czy kulturoznawcze. Ofertę prezentuje aż 13 instytucji. Sprawdź: https://muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/ferie-w-muzeum-2023.

Muzeum Inżynierii i Techniki stawia natomiast na rozwój dziecięcej wyobraźni. Podczas zajęć będzie można zaprojektować wymarzony dom, plac zabaw a nawet miasto przyszłości.

Sprawdź: https://www.mit.krakow.pl/aktualnosc/ferie-zimowe-w-mit/

Ferie w Teatrze

Zajęcia w Narodowym Starym Teatrze przeznaczone są dla starszych dzieci. Instytucja zaprasza do udziału w czterodniowych, intensywnych warsztatach teatralnych, organizowanych dla dwóch grup wiekowych w Starym Teatrze. Podczas zajęć uruchomimy potencjał sceniczny i twórczy młodych aktorów – amatorów oraz skupimy się na zadaniach współpracy zespołowej podczas pracy nad spektaklem.

Obowiązuje limit miejsc! Więcej: https://stary.pl/pl/ferie-zimowe-w-starym-teatrze/

Teatralne Ferie w Ludowym – zaproszenie na spektakle Calineczka i Pippi. Z myślą o najmłodszych widzach placówka dodała do repertuaru dodatkowe przedstawienia.

Więcej: https://ludowy.pl/pl/ferie-w-teatrze-2023

Aktywne ferie w Krakowie

Tauron Arena Kraków zaprasza do korzystania ze ślizgawek, które będą czynne do 12 lutego 2023 roku. W dni powszednie, w wybranych godzinach, wstęp jest darmowy dla dzieci i młodzieży z Krakowa. 

Zewnętrzne lodowisko, które powstało przy TAURON Arenie Kraków od strony Parku Lotników Polskich działa codziennie od godz. 9:00 do 21:00.

Dzięki współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej, od 1 grudnia 2022 roku do 27 stycznia 2023 roku dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w wybranych godzinach, będą mogli skorzystać z lodowiska bezpłatnie. Akcja obowiązuje w dni powszednie (w godz.  9:00-16:00). Wstęp będzie możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej. Z akcji będą mogły również skorzystać przedszkolaki – pod okiem rodziców. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, będą mogły kupić bilet na lodowisko. Jedynie w ramach ww. akcji możliwe są zapisy grup zorganizowanych – wyłącznie pod adresem mailowym: [email protected]

Więcej: https://www.tauronarenakrakow.pl/event/lodowisko-przy-tauron-arenie-krakow-styczen-2023/

Półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

Inicjatywa jest skierowana do dzieci i młodzieży do 24. roku życia z różnymi niepełnosprawnościami. Biorą w nich udział osoby mieszkające w Krakowie lub chodzące tu do szkoły. Dla uczestników to szansa na ciekawe, pełne atrakcji zajęcia odbywając się od poniedziałku do piątku, od godzin porannych do popołudniowych, a dla ich opiekunów dodatkowe wsparcie i możliwość odpoczynku czy załatwienia spraw w czasie, gdy podopiecznymi zajmuje się wykwalifikowana kadra złożona ze specjalistów.

W ramach tegorocznej, zimowej edycji półkolonii planowane są różnorodne zajęcia i atrakcje, m.in.: sportowe, wokalno-ruchowe, manualne i plastyczne, przyrodnicze, gry planszowe, a także wycieczki i wyjścia kina czy muzeum. 

Szczegóły: https://www.krakow.pl/aktualnosci/267491,26,komunikat,polkolonie_dla_dzieci_i_mlodziezy_z_niepelnosprawnosciami.html?_ga=2.167681470.1830065684.1673850375-1997247900.1645811899&fbclid=IwAR1jrXyAyX8BTT-AqUqnAJexnLLAvQxzfXi9G8XQLnnjnvpcVASCPOdaH0E

TARNÓW

Oferty bezpłatne: 

Ferie z biblioteką

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na wakacyjne warsztaty i spotkania w bibliotece

W Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie (ul. Krakowska 4), w środę 1 lutego dzieci z klas IV-VIII wysłuchać będą mogły pogadanki „Jak Tarnów budowano” Rozpocznie się ona o godz. 11 w Galerii Niebieskiej.
Dział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Staszica 6), we wtorki i czwartki w godz.13-14 zaprasza dzieci do lat 12 na „Ferie w Smoczej Jamie”, czyli literacką i wirtualną podróż śladami fantastycznych stworzeń, opowieści niewiarygodne, plastyczne i ruchowe smocze wariacje oraz teatrzyk kamishibai na podstawie opowiadania Wiery Badalskiej „Przepraszam smoku”.

Bogatą ofertę przygotowała filia nr 2, mieszcząca się na os. Zielonym 3a. We wtorek, 31 stycznia najmłodsi posłuchać będą mogli o tradycjach i zwyczajach związanych z karnawałem oraz wykonać maski karnawałowe. Dzień później robić będą laurki wraz z życzeniami dla obchodzącej jubileusz 5-lecia filii oraz wezmą udział w grach, zabawach, quizach i konkursach. W drugim tygodniu ferii, w filii nr 2 odbędą się natomiast zajęcia edukacyjno-plastyczne na podstawie książki „Franklin i Walentynki” (wtorek, 7 lutego) oraz – przeznaczona dla dzieci w wieku 5-10 lat – nauka robienia wyklejanek z folii aluminiowej (środa, 8 lutego). Wszystkie zajęcia odbywać będą się w godz. 11-12.30, a liczba miejsc jest ograniczona (obowiązują wcześniejsze zapisy).

W filii nr 5 (ul ks. Bajdy 27) przez całe ferie odbywać będą się zabawy edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy zajęć będą mogli układać puzzle oraz rozwiązywać rebusy i łamigłówki. Do ich dyspozycji będą także gry planszowe.

Filia nr 8 (ul. Traugutta 1) zorganizuje dla grup przedszkolnych zajęcia „Hu hu ha – nasza zima wcale nie jest zła”, opowiadające o najzimniejszej porze roku. Odbywać będą się one od wtorku do piątku, w godzinach ustalonych z poszczególnymi grupami.

W filii nr 9, dzieci w wieku 8-12 lat posłuchać będą mogły opowiadań, mówiących o tym jak radzić sobie z emocjami w różnych sytuacjach. Zajęcia te odbywać będą się we wtorki 31 stycznia i 7 lutego oraz w czwartek 2 lutego, w godz. 11-12.30. Liczba miejsc jest ograniczona (obowiązują wcześniejsze zapisy). W drugi feryjny czwartek, 9 lutego, w filii przy ul. Krzyskiej 116 odbędzie się wręczenie nagród uczestnikom konkursu czytelniczego „Zimowe bingo czytelnicze”.
Mieszcząca się przy ul. Klikowskiej 6, filia nr 12, w godzinach otwarcia zaprasza najmłodszych do układania puzzli, a dzieci i rodziców do rywalizacji w grze „Łamacz szyfrów”.

W filii nr 17 (ul. Westerplatte 8a) najmłodsi czytelnicy dowiedzą się m.in. kogo nazywamy pionierem, kim byli Helena Rubinstein, Henryk Arctowski i Ernest Malinowski, wezmą udział w przejażdżce koleją transandyjską, zawodach narciarskich i produkcji pachnącego mydełka (wtorek, 31 stycznia), poznają odpowiedzi na pytania jak rozbudzić ciekawość, czy warto się uczyć (czwartek, 2 lutego), jakie zawody są interesujące, a jakie mają przyszłość (wtorek, 7 lutego) oraz poznają życiorysy buntowniczych dziewczyn i dowiedzą się czym jest tolerancja (czwartek, 9 lutego). Wszystkie zajęcia odbywać będą się w godz. 10-11.

Filia nr 18 (ul. Romanowicza 38b) w środy 1 i 8 lutego na godz. 10 zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat na „Zimowe pogadanki w języku angielskim (obowiązują zapisy). W feryjne wtorki i czwartki, w godzinach pracy biblioteki, dla wszystkich chętnych dostępne będą tam natomiast gry planszowe.

Obowiązują wcześniejsze zapisy. Sprawdź: https://www.biblioteka.tarnow.pl/ogloszenia/ferie-w-bibliotece

-------------------------------------------------------------------------

Ferie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Zabawy integracyjne, plastyczne, rozwijające twórcze i logiczne myślenie czekają na najmłodszych podczas ferii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie. Placówka zaprasza uczniów tarnowskich szkół podstawowych (klasa I-III) do uczestnictwa w Kreatywnej Akademii Zimowej.
Psycholodzy i pedagodzy zaplanowali zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne i zajęcia rozwijające twórcze i logiczne myślenie. Będą też ćwiczenia z koordynacji wzrokowo-ruchowej, czytania ze zrozumieniem, rozwijające efektywne metody nauki, aktywnego słuchania i komunikacji czy też radzenia sobie ze stresem.
Spotkania będą się odbywały w 10 osobowych grupach – tych będzie trzy. Zajęcia są bezpłatne, wystarczy zapis telefoniczny. Do wyboru jest pierwszy lub drugi tydzień ferii. Dzieciom zapewniane jest drugie śniadanie.
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 -12.00.
Zapisy będą przyjmowane do 20.01.2023 r. Zgłoszeń można dokonywać osobiście w sekretariacie poradni przy ul. Chyszowskiej 3 lub telefonicznie 14 655 99 95. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dom Kultury Westerplatte


Dom Kultury przy os. Westerplatte 8a zaprasza dzieci i młodzież na zimowe warsztaty. W pierwszym tygodniu ferii zaplanowano tam zabawy plastyczne, aktorskie i z twórczego projektowania. Warsztaty będą trwać od 30 stycznia do 3 lutego w godzinach od 10 do 13. Spotkania są darmowe, decyduje kolejność zgłoszeń.
30 stycznia i 1 lutego odbędą się warsztaty plastyczne „Zimowa feria barw” – te pierwsze przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat, a drugie dla młodzieży od 11 do 15 roku życia. Uczestnicy będą bawić się kolorem i fakturą, szukając wszystkich odcieni bieli, ucząc się tego, co wpływa na zmianę barwy. Szykuje się mnóstwo malowania, rysowania i klejenia. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Szułakiewicz, nauczycielka plastyki.
31 stycznia i 2 lutego uczestnicy będą mieli okazję wcielić się w rolę aktora podczas warsztatów „Rozgrzewalnia”. Te pierwsze także przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat, a drugie dla młodzieży od 11 do 15 roku życia. Podczas zajęć młodzi uczestnicy będą pracować nad własnym głosem, ciałem i ekspresją. Będą ćwiczenia oddechowe i z dykcji, improwizacja, podstawowe techniki aktorskie i inne. Warsztaty poprowadzi Magdalena Trusz, realizatorka projektów aktorsko-twórczych.
Dla młodzież od 12 roku życia Dom Kultury przygotował warsztaty „Miasto w kolorze”. Te odbędą się 3 lutego. -

Zapisy ruszają 16 stycznia w Domu Kultury – zgłoszenia przyjmowane są osobiście. Na każdy dzień prowadzone są osobne zapisy do wyczerpania miejsc.
Warsztaty są darmowe, organizator zapewnia wszystkie materiały i narzędzia. Dzieci proszone są o przyniesienie obuwia zamiennego oraz wody i drugiego śniadania.
Pytania o szczegóły należy kierować na adres mailowy: [email protected]

Oferty płatne: 

Ferie z TOSiR

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje podczas zbliżających się ferii zimowych wyjazdy na narty. Proponuje także uczniom tarnowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych tańsze wstępy na baseny oraz na lodowisko.
Wyjazdy na narty do kompleksu narciarskiego Słotwiny w Krynicy, odbywać będą się w feryjne poniedziałki, środy oraz piątki (30 stycznia oraz 1, 3, 6, 8 i 10 lutego) o godz. 7.30 z parkingu obok hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej. Bilety w cenie 40 złotych za przejazd nabywać będzie można w dniu wyjazdu w godz. 6.45 – 7.30 na portierni w hali.
Dzieci i młodzież z tarnowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wybranych terminach będą mogły także skorzystać z niższych cen biletów na baseny i lodowisko (odpowiednio 4 i 3 złote). Na pływalni w Miejskim Domu Sportu ceny te obowiązywać będą w środy od godz. 9 do 11, w Parku Wodnym w poniedziałki i czwartki, również między godz. 9 a 11, natomiast na lodowisku przy ul. Wojska Polskiego we wtorki i czwartki w godz. 12-14.45.
========================================================

Centrum Sztuki Mościce

„W świecie baśni Andersena”

Głównym celem zimowych warsztatów edukacyjno-artystycznych jest przybliżenie uczestnikom twórczości H. Ch. Andersena. Rozbudzanie zainteresowań baśniami jego autorstwa, a przede wszystkim rozwijanie wyobraźni dzieci, nabywanie umiejętności koncentracji i inwencji twórczej oraz rozwijanie aktywnej komunikacji i integracji z grupą.
Baśń w edukacji ma ważne znaczenie w wychowaniu i kształceniu. Podaje prawdy moralne, modele zachowań w sposób dostępny dla umysłu dziecka.
Baśń jest najlepszym towarzyszem dziecka, która wprowadza je w złożoność świata w kolejnych etapach życia. Doświadczenia zdobyte w obcowaniu z baśnią przygotowują dziecko do świadomego odbioru dzieła literackiego. Pozwala ona rozładować lęki, zrozumieć skomplikowany świat, rozbudzić wyobraźnię, ukazać sens życia i przelotność cierpienia.
Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat do skorzystania z naszej oferty podczas ferii:

I turnus: 30 stycznia 2023 - 3 lutego 2023 / 350 zł od osoby/ 70 zł za 1 dzień od osoby
II turnus: 6 lutego 2023 - 10 lutego 2023 / 350 zł od osoby/ 70 zł za 1 dzień od osoby
Liczba miejsc ograniczona.
 Zajęcia odbywają się w godzinach 8:00 - 16:00.
Zgłoszenia: tel. 535 550 070


-----------------------------------------------------

Warsztaty animacji poklatkowej

W drugim tygodniu ferii (6-10 lutego), otwARTa Pracownia Sztuk Wizualnych Tarnowskiego Centrum Kultury, zaprasza dzieci w wieku 11 plus na warsztaty animacji poklatkowej. Poprowadzi je Joanna Graniczkowska.
Zajęcia będą odbywały się codziennie w godz. 10-13. Zapisy przyjmowane będą – tylko osobiście – w Centrum Obsługi TCK (Rynek 5). Dokonywać można ich w najbliższy czwartek, 19 stycznia, w godz. 15-18 oraz w miarę wolnych miejsc w kolejne dni w godzinach otwarcia TCK. Gwarancją uczestnictwa w warsztatach jest wpłata opłaty w wysokości 120 złotych.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają krok po kroku tajniki tworzenia animacji poklatkowej. Zaczną od poznawania zasad kompozycji w filmie, tworzenia własnego scenariusza i storyboardu. Następnie przygotują scenografię w wybranych technikach plastycznych i przejdą do fotografowania klatek. Będą również uczyć się montażu z wykorzystywaniem aplikacji na smartfonie. Efektem warsztatów będą krótkie etiudy filmowe uczestników.

-----------------------------------------------------------

Ferie w otwARTej

otwARTa Pracownia Sztuk Wizualnych Tarnowskiego Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na feryjne warsztaty: „Dziwne” techniki artystów sztuk wizualnych.
Warsztaty odbywać będą się w pierwszym tygodniu ferii, od poniedziałku, 30 stycznia, do piątku, 3 lutego. Poprowadzi je dr sztuki Anna Śliwińska. Zapisy przyjmowane będą od czwartku 19 stycznia (godz. 15-18), a dokonywać można ich osobiście w Biurze Obsługi Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5). Gwarancją miejsca jest dokonanie wpłaty w wysokości 120 złotych.
Jak zapewniają organizatorzy, podczas warsztatów dzieci wyruszą w podróż po nieograniczonej wyobraźni. Towarzyszyć im w niej będą awangardowi artyści, których nietypowe rozwiązania techniczne oraz świadome zauważenie roli przypadku w sztuce pozwoli uczestnikom zajęć stworzyć wyjątkowe i niekonwencjonalne dzieła.
Wśród omawianych technik znajdą się między innymi: collage/decollage/merz, assemblage/combine painting, frottage/grattage, dripping/coullage/dekalkomania oraz ready made/amballage.

Rozpoczynają się zapisy na ferie zimowe organizowane przez tarnowski Pałac Młodzieży dla tych dzieci, które do tej pory nie korzystały z oferty edukacyjnej tej placówki. Dzieci z klas I-VI szkół podstawowych będą mogły uczestniczyć w organizowanych przez placówkę feriach zimowych. Odbywać będą się one w dwóch tygodniowych turnusach: 30 stycznia – 3 lutego oraz 6-10 lutego.

Odpłatność za tygodniowy turnus wynosi 465 złotych dla dzieci zamieszkujących w Tarnowie lub uczęszczających do tarnowskich szkół oraz 530 złotych dla pozostałych. W sumie z oferty tarnowskiego Pałacu Młodzieży skorzystać będzie mogło 120 dzieci.

Szczegóły: https://www.pm.tarnow.pl/pracownie/2-aktualnosci-statyczne/1483-zapraszamy-na-atrakcyjne-ferie-z-palacem-mlodziezy

Ferie w BWA - Kolor. Kształt. Dźwięk. Materiał. Ruch. Pomysł.

Pod tymi hasłami upłyną tegoroczne warsztaty w czasie ferii zimowych. Podczas zajęć będziemy się inspirować sztuką dawną i współczesną. Różnego rodzaju farby, barwniki, pastele, tkaniny – to tylko niektóre z materiałów, które będą do dyspozycji. Każdy dzień to zupełnie coś innego! W planie między innymi:
– sensoryczne rzeźby,
– akwarelowe pejzaże dźwiękowe,
– kolorowe frotaże,
– pointylistyczne pocztówki,
– abstrakcyjne rysunki cieni,
– niemożliwe dzieła sztuki.

Nowy Sącz

W tym roku, oferta feryjna przygotowana przez Urząd Miasta Nowego Sącza i jednostki podległe została udostępniona na stronie projektu Rodzinny Nowy Sącz. Za pośrednictwem tej strony odbywają się zapisy na poszczególne wydarzenia. Z

Start zapisów: 20 stycznia 2023 r.

Ferie w Popradzkim Parku Krajobrazowym

Perłowe, Drewniane i Pszczelarskie - zespół parków zaprasza do udziału w bezpłatnych i bez ograniczeń wiekowych warsztatach, podczas których będzie można poznać leśne zwierzęta i ich zwyczaje, nauczyć się obliczać wiek drzewa i wysokość drzew, a także zapoznać się z oprzyrządowaniem pszczelarskim oraz  samodzielnie wykonać świece z wosku pszczelego.

Obowiązują zapisy: https://zpkwm.pl/ferie-w-popradzkim-parku-krajobrazowym/

Ferie zimowe w Miasteczku Galicyjskim

Warto skorzystać z twórczego odpoczynku i oferty edukacyjnej przygotowanej na ferie przez Miasteczko Galicyjskie. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z dawną sztuką wytwarzania papieru, techniką wikliny papierowej. Zorganizowane zostaną też warsztaty ceramiczne, malowania na szkle oraz tworzenia świec sojowych.

Szczegóły oferty: https://muzeum.sacz.pl/strony_aktualnosci/ferie-zimowe-w-miasteczku-galicyjskim/?fbclid=IwAR3zKAs9lPUibJuLvdbXGBPc8ZBWrVawpZoA8IQ0eaWBtmtJ_QIavnJ2xCY

Powiat chrzanowski

Chrzanów

Gmina Chrzanów po raz kolejny proponuje dzieciom zajęcia podczas ferii zimowych w miejskich instytucjach kultury.

1. Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie postawił na tematykę bezpieczeństwa kolejowego. Dzieci powyżej 7 roku życia mogą zapisać się na wycieczkę do Kolejkowa, a wszyscy chętni wziąć udział w warsztatach na temat zasad poruszania się w pobliżu przejazdów kolejowych. Ponadto mali miłośnicy słodkości i zajęć artystycznych doskonale odnajdą się podczas bajecznych warsztatów oraz lepienia w glinie. Aktorzy MOKSiR 10 lutego zapraszają także na sztukę „Misiowe jajo”. Wstęp bezpłatny. Wszystkie szczegóły znajdują się tutaj:

https://www.moksir.chrzanow.pl/wp-content/uploads/Rozpiska-ferie-2023-MOKSiR.pdf

2. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie proponuje zajęcia manualne: szycia, warsztaty ceramiczne i papiernicze. Nie zabraknie zajęć z robotyki oraz zabaw na podłodze interaktywnej. Kilka ciekawych zajęć odbędzie się także w murach chrzanowskiego muzeum. Szczegóły:

https://www.mbp.chrzanow.pl/wp-content/uploads/2021/03/ferie_zimowe_odd_2023.pdf

Libiąż

1. Libiąskie Centrum Kultury postawiło na tematykę detektywistyczną. Szereg warsztatów, gier, zabaw, a także seansów kinowych czeka na małych odkrywców. Szczegóły na plakacie:

https://lck.libiaz.pl/wp-content/uploads/2023/01/Ferie%202023.jpg

2. Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu przygotowała ofertę dla najmłodszych czytelników i tych nieco starszych. Zimowy czas mogą tu mile spędzić zarówno 3-latki, jak i 10-latki. Zajęcia literacko-plastyczne, Dzień Bezpiecznego Internetu i bal karnawałowy – takie atrakcje czekają dla chętnych na biblioteczne ferie. Harmonogram: https://mbp.libiaz.pl/wydarzenia/ferie-w-bibliotece-6/

Trzebinia

1. Trzebińskie Centrum Kultury proponuje zajęcia dla dzieci w swoich placówkach kulturowych na terenie gminy.

https://tck.trzebinia.pl/images/0michal/pliki/2023/Ferie_2023.pdf

2. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini przygotował bogaty wachlarz zajęć na czas ferii zimowych dla dzieci oraz młodzieży. Będą zajęcia plastyczne, muzyczne, warsztaty fotograficzne, lekcje strzelectwa sportowego oraz języka niemieckiego. Zajęcia są finansowane z budżetu powiatu chrzanowskiego. Chętni mogą zapisać się osobiście w sekretariacie PMDK przy ul. Kościuszki 72 w Trzebini oraz drogą elektroniczną wysyłając maila pod adres: [email protected] (w tytule wiadomości wpisując Ferie z PMDK w Trzebini). Szczegółowy harmonogram zajęć dostępy jest tutaj: https://pmdk-trzebinia.pl/ferie-z-pmdk/

Tematy:
Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię