Orszak niebieski symbolizujący Afrykę wyruszył z Placu Matejki. Orszak czerwony, europejski, sprzed Wawelu, a zielony symbolizujący Azję z salezjańskiego parku Wioski Świata przy ulicy Tynieckiej.

Każdy z trzech orszaków odrębną trasą dotarł na Rynek Główny przed Wieżę Ratuszową, gdzie odbyło się symboliczne złożenie darów Dzieciątku i Świętej Rodzinie, a także wspólne kolędowanie.

W rolę monarchów jak co roku wcielili się profesjonalni aktorzy. Role władców odegrali: Kamil Syc, nauczyciel z krakowskiej szkoły Wierchy (Król Europejski), John Peter z Tanzanii (Król Afrykański), Hung Trung Nguyen z Wietnamu (Król Azjatycki). Towarzyszyły im dzieci przebrane za rycerzy i damy dworu, a także rodzice odgrywający rolę pasterzy.

12. Orszak Trzech Króli na ulicach Krakowa

Środa, 2022.01.05

W uroczystym korowodzie wzięło udział wielu mieszkańców. Transmisję można było też śledzić na profilu facebookowym wydarzenia.

Sądeczanie po raz dziesiąty pokłonili się Świętej Rodzinie

Czwartek, 2022.01.06

Cieszę się, że tak wiele osób, dzieci, rodzin przyszło, aby oddać pokłon temu, który przychodzi do nas, aby nas zbawić

– powiedział do uczestników orszaku biskup krakowski Robert Chrząszcz, który ostatnie 15 lat spędził na misjach w Brazylii.

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Tarnowa

Czwartek, 2022.01.06

Ocenił też:

Trudno jest dotrzeć do Pana Jezusa we współczesnym świecie, tak jak wtedy tym trzem królom też nie było łatwo. Szli za gwiazdą, szli za prawdą z otwartym sercem i rozpoznali króla. Życzę wam króla wszechświata, Jezusa narodzonego w Betlejem.Jak co roku organizatorzy orszaku zbierali pieniądze na pomoc osobom bezdomnym z Dzieła Pomocy świętego ojca Pio. Na trasie orszaku byli wolontariusze z puszkami, do których można było wrzucać datki. Organizowana jest także zbiórka w internecie.