Jak przekonuje Marek Krawczyk, zastępca sędziego głównego ORLEN Polish Open, już w tych dniach w Tarnowie można tam zobaczyć najlepszych zawodników z całego świata i zarazem przekonać się, jak wygląda profesjonalna gra w badmintona.

- W sporcie dziecinnym przez siatkę tak się grało, żeby odbić więcej razy. Wtedy człowiek mało się rusza. Opublikowano porównanie ilości przebiegniętych kilometrów przez zawodnika tenisa i badmintona. Podczas średniego meczu tenisista przebiega około 2,5 kilometra. Badmintonista do 7 kilometrów. Niby boisko jest małe, ale biega się we wszystkich kierunkach. Po każdym uderzeniu zawodnik wraca do środka. On robi wiele ruchów na krótkich odległościach - podkreśla Krawczyk.

- ORLEN Polish Open to największy turniej w kalendarz PZB. W Małopolsce w tym roku mamy dwa wielkie eventy. To ORLEN Polish Open i Igrzyska Europejskie. One się odbędą na tej samej arenie. Badminton to dyscyplina całego życia. Od najmłodszych do najstarszych lat. Badminton to najszybsza gra świata.  Rekord uderzenia lotki to ponad 400 km/h - mówi Paweł Surynowicz z biura prasowego Polskiego Związku Badmintona.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w badmintonie potrwają do niedzieli. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.