Jeśli chodzi o kwiecień, to utrzymujemy gotowość według standardów temperaturowych, czyli przez trzy kolejne dni o godzinie 19 jeżeli jest powyżej 15 stopni oraz prognoza długoterminowa wskazuje na utrzymywanie się tych temperatur, system jest wyłączany. Zobaczymy, jakie temperatury będą na początku kwietnia.

Prezes tarnowskiego MPEC-u dodaje, że mimo cieplejszych okresów w marcu czy kwietniu w ubiegłych latach w pozostałych okresach było na tyle chłodniej, że spółka dogrzewała mieszkania tarnowian nawet w połowie maja. Tymczasem według prognoz synoptyków w Tarnowie w Wielką Sobotę może być nawet 25-26 stopni Celsjusza.

Tymczasem sezon zimowy podsumowała właśnie krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła.

"W Krakowie sezon grzewczy 2023/2024 rozpoczął się 9 października 2023 r. Tegoroczna zima była cieplejsza od poprzedniej, biorąc pod uwagę średniomiesięczne temperatury, które tylko w styczniu nieznacznie spadły poniżej zera. Jednak wskazania termometrów w poszczególnych dniach były zróżnicowane. Najwyższa średniodobowa temperatura (17°C), zanotowana w lutym, była o 6°C niższa od ubiegłorocznej, zanotowanej w marcu. Znaczną różnicę widać także w zakresie najniższej temperatury (-18°C), która została zanotowana dwukrotnie, 9 oraz 10 stycznia, i była niższa od najniższej temperatury w zimie 2022/2023 o 5°C. Niskie temperatury w tych dniach przełożyły się na zwiększoną sprzedaż ciepła, której rekord padł 9 stycznia (79 043 GJ), a dzień później odnotowano najwyższą temperaturę wody sieciowej na zasilaniu (120°C)".