Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ciężkowice liczą na dofinansowanie odwiertu wód leczniczych z Polskiego Ładu

Źródło leczniczych wód siarczkowych w przysiółku Rakutowa odkryto już w latach 50. Ale na tym się skończyło. Na wykonanie docelowego odwiertu Ciężkowice dostały już około 2 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a pozostałe około 6 milionów złotych gmina che uzyskać z Polskiego Ładu.

Fot. Damian Radziak

Jak jednak zaznaczał w wakacyjnym programie Radia Kraków Skarby Małopolski nowy burmistrz Ciężkowic Stanisław Kuropatwa, samo wykonanie odwiertu nie wystarczy do przekształcenia Ciężkowic z uzdrowisko. Ale zbliża do tego celu.
Mówi Stanisław Kuropatwa
Odkryte w latach 50. w przysiółku Rakutowa źródło wód siarczkowych mogłoby pomagać m.in. w leczeniu reumatyzmu oraz niektórych chorób skóry. Dofinansowanie z rządowego funduszu inwestycji lokalnych na wykonanie odwiertu Ciężkowice muszą wydać do końca przyszłego roku. Ale wcześniej muszą uzbierać brakującą kwotę i starają się, żeby pochodziła z Polskiego Ładu.

A o tym dlaczego już teraz warto wybrać się do Ciężkowic i okolicy mówiliśmy w wakacyjnym programie Radia Kraków Skarby Małopolski.

Skarby Małopolski #6 - Ciężkowice: Paderewski, prołzioki i przyszłe uzdrowisko?

Sobota, 2021.07.31
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię