Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Debel Radwańskich na igrzyskach w Londynie

  • Sport
  • date_range Wtorek, 2012.06.19 09:46 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:49 )
Urszula Radwańska "wskoczyła" do do grona tenisistek - olimpijek.Możliwy debel, a może takze mikst?

Urszula Radwańska może się przygotowywać do startu na igrzyskach w Londynie, choć Międzynarodowa Federacja Tenisowa na ktorej krakowianka była pierwszą oczekującą. Zgodnie z przewidywaniami na olimpiadzie nie zagra Marion Bartoli , a to oznacza , że jedno miejsce już się zwolni.
Ojciec Bartoli, obecnie ósmej w rankingu WTA Tour, od dawna jest skonfliktowana z Francuską Federacją Tenisową (FFT) Z tego powodu w tym i poprzednim sezonie Marion nie wystąpiła w reprezentacji narodowej startującej w rozgrywkach o Fed Cup - co jest jednym z wymogów regulaminowych stawianych przez ITF. Nie znalazła się zatem w składzie ogłoszonym przez FFT.

W tej sytuacji do grona 58 uczestniczek olimpijskiej rywalizacji wskoczyła Urszula Radwańska, zajmująca 62. miejsce na świecie. Dołączyła do starszej siostry Agnieszki (nr 3.) oraz Łukasza Kubota (50. w ATP World Tour), którzy wcześniej zapewnili sobie imienne kwalifikacje olimpijskie. Pewni startu w londyńskich igrzyskach są też debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.
Teraz pozostaje pytanie : czy siostry stworzą w Londynie także parę deblową, a może w trakcie igrzysk ( będą miały kilka dni na decyzję) zdecydują o starcie w turnieju mikstów, dobierając sobie partnerów ( oczywiście spośród polskich graczy).
Oficjalne listy kwalifikacyjne na igrzyska zostaną ogłoszone 28 czerwca.

Grzegorz Bernasik/Radio Kraków

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię