Wydawałoby się, że mecz z Dolcanem powinien być dla Cracovii formalnością i okazją do zdobycia łatwych trzech punktów. Ale choć podopieczni trenera Wojciecha Stawowego zajmują obecnie fotel lidera, to po ostatnim występie w Ostródzie, gdzie beniaminek rozbił Pasy 3:0, piłkarze Cracovii mają coś do udowodnienia. Tym bardziej, że Dolcan, to jak dotąd jedyna obok Stomilu drużyna, która zdołała strzelić krakowianom trzy gole. Przypomnijmy - jesienią w Ząbkach Pasy poległy 1:3. W dodatku goście są na "wiosnę" niepokonani - grali dwa razy i dwukrotnie wygrywali.

Trener Wojciech Stawowy nie ukrywa, że w obecnej sytuacji drużyny, to jeden z ważniejszych meczów: " Po kompromitacji w Ostródzie, po meczu zagranym bardzo źle, gdzie przegraliśmy jak frajerzy, okres był bardzo burzliwy. Oczekuję od piłkarzy rekacji po tym meczu ze Stomilem, bo jeśli zawodnicy nie zareagują tak, jak powinni, to będzie w zespole totalna „rozpierducha". Nie dopuszczam do siebie czegoś takiego, jak zaprezentowaliśmy w Ostródzie. Jeszcze raz uświadamiałem zawodnikom jakie koszulki ubierają i jaki klub reprezentują. Oni zdają sobie sprawę jakie będą konsekwencje, jeśli znów zagrają bez ambicji, bez charakteru. W lidze o punkty jest ciężko, ale nie będzie zmiłuj się, nie mogą nam się przytrafiać takie mecze, nie możemy schodzić poniżej pewnego poziomu. Musimy prezentować taką dyspozycję, na jaką nas stać. Nie zwalam winy na zawodników, bo tak samo tyczy się to mnie, ja też musze się rozliczyć z tego, co się stało. Nie podchodzimy do meczu z Dolcanem w ten sposób, że ma to być rehabilitacja za przegraną w Ząbkach na jesieni. Musimy się natomiast zrehabilitować za mecz ze Stomilem, a najważniejsze są po prostu trzy punkty. Oczywiście, gdzieś w tyle głowy pozostaje myśl, że w Ząbkach przegraliśmy, będąc też zespołem gorszym, ale teraz to nie ma znaczenia. Skupiamy się teraz na tym najbliższym meczu, bo on jest najważniejszy".

Spotkanie Cracovia - Dolcan Ząbki będziemy dla Państwa transmitować w naszym specjalnym sportowym kanale internetowym od godziny 19.30, tu także znajdą Państwo zapis meczu "akcja po akcji". Na antenie relacje naszego sprawozdawcy usłyszą Państwo w wiadomościach Radia Kraków.

[


]