Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Starzy i młodzi na starcie zawodów "Koziołka Matkołka" w Zakopanem

  • Podhale
  • date_range Niedziela, 2015.03.15 17:23 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:49 )
Ponad trzystu małych zawodników stanęło na starcie 66 Memoriału Kornela Makuszyńskiego. W niedzielę zawody rozgrywano w ośrodku narciarskim na Polanie Szymoszkowej.

fot. P. Bolechowski

posłuchaj uczestników zawodów
Starzy i młodzi na starcie zawodów "Koziołka Matkołka" w Zakopanem, fot. P. Bolechowski

Konkurencje zjazdowe i na snowboardzie rozegrano w kilku kategoriach wiekowych. Emocji było na pewno więcej niż na wyczynowych zawodach narciarskich, szczególnie w przypadku rodziców. Na szczęście mali zawodnicy wszyscy dobrze się bawili.  Łucja Kobylańska z zakopiańskiego AZS które organizuje zawody przypomina że memoriał to często początek długiej przygody z nartami

Niedzielne zawody to druga i ostatnia już część tegorocznych zawodów Koziołka Matołka. Pierwsza część czyli skoki i biegi odbyły się w sobotę w rejonie zakopiańskiej Wielkiej Krokwi.  

Memoriał Kornela Makuszyńskiego to najstarsze i najbardziej znane zawody narciarskie dla dzieci w całej Polsce. Biorą w nich udział zawodnicy nie tylko z Małopolski, ale i często z innych regionów kraju. Co ważne w każdej konkurencji nie ma osób przegranych - każdy uczestnik dostaje od organizatorów słodką nagrodę.


/Przemysław Bolechowski/

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

688089

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię