Jak mówi Magdalena Cygan z Nowotarskiego Alarmu Smogowego, problem z zanieczyszczeniem powietrza w mieście można zobaczyć dziś, wyglądając za okno.
Tymczasem przedstawiciele Nowego Targu zapewniają, informują mieszkańców o obowiązującym alarmie. Jak mówią, na stronie internetowej urzędu na bieżąco publikowane są dane o zanieczyszczeniu, a ponadto w gminie działa specjalny serwis SMS, który wysyła powiadomienia na numery wpisane w bazie.
Pytani o kontrole palenisk zarządzone w związku ze smogiem, nie potrafili udzielić informacji na temat działań ekopatrolu. Wyjaśniali, że kontrole odbywają się głównie w ramach zgłoszeń poprzez aplikację Ekointerwencja.
- A
- A
- A
Smog dusi Nowy Targ
Dziś drugi dzień z rzędu w mieście obowiązuje alarm III stopnia związany z bardzo złą jakością powietrza. Według prognoz dobowe stężenie szkodliwego pyłu PM10 na poziomie powyżej 150 mikrogramów może wystąpić też na obszarze Nowego Sącza, Szczawnicy oraz powiatów nowosądeckiego, tatrzańskiego i suskiego.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Zobacz także
Najnowsze
-
00:22
Oświęcimski Ratusz: Historia Zapisana w Murach
-
23:56
Z nurtem rzeki. Oświęcim, jakiego nie znacie.
-
23:52
Zatrzymany czas. Z wizytą w Muzeum Zamek w Oświęcimiu
-
23:13
Oświęcim z perspektywy siodełka. Akcja „Małopolska na dwóch kółkach” dotarła do Grodu nad Sołą
-
22:50
Wakacje z Radiem Kraków: "Małopolska na dwóch kółkach" na oświęcimskich Bulwarach nad Sołą
-
22:26
Koniec koncesji coraz bliżej. Stalexport przyspiesza remonty na A4
-
21:06
Rosyjska rakieta nad Polską. Prof. Kozerawski: procedury powinny być przedwojenne, nie pokojowe
-
19:41
"Gibała hamletyzuje, KO nie powinna zmieniać kandydata, Rozwój Plus zmarnował szansę". Prof. Bankowicz o wyborach w Krakowie
-
18:49
Nie żyje mężczyzna, który wpadł do zalanego żwirowiska podczas pracy koparką
-
18:44
Kupujesz auto? Gotówką już nie zapłacisz
-
18:27
Stabilizacja w środku pola Cracovii. Opcje przedłużenia kontraktów aktywowane
-
17:25
Syreny alarmowe w środku nocy. Czy wiemy, jak się zachować?
-
17:10
Premie dla prezesów miejskich spółek wracają. Stanisław Kracik: "To wynika z kontraktów"
-
16:41
Zderzenie trzech samochodów na A4 w Krakowie. Uwaga na utrudnienia
-
16:40
Mniej blokad tramwajów na ulicy Długiej. Zmiany w organizacji ruchu przynoszą efekty
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 7. - Bez nich medycyna nie mogłaby istnieć
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze