Z uwagi na pandemię dziennikarze nie mogli wejść do budynku sądu.

Jak powiedział PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, sąd przesłuchał oskarżonego, który nie przyznał się do winy. Sąd przesłuchał także pięciu świadków, w tym biegłego do spraw wypadków drogowych.

Kolejny termin został wyznaczony na 26 stycznia przyszłego roku. Na następnej rozprawie ma być między innymi odtworzony monitoring, który nagrał moment wypadku, zarówno z kamery przemysłowej na budynku obok torowiska oraz kamer z samochodu egzaminacyjnego i pociągu.

Do tragicznego wypadku podczas egzaminu na prawo jazdy doszło pod koniec sierpnia 2018 roku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Szaflarach koło Nowego Targu. Samochód prowadzony przez zdającą egzamin na prawo jazdy 18-latkę zatrzymał się na przejeździe kolejowym. Po chwili w pojazd wjechał pociąg prowadzony przez kandydata na maszynistę. Egzaminator zdążył uciec z samochodu, zostawiając w nim kursantkę. Kobieta mimo prowadzonej akcji ratunkowej zmarła. 

 

PAP/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.