Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu odwołała się od decyzji sądu, który kazał jej uzupełnić dokumentację sprawy. Chodzi między innymi o dołączenie do niej opinii biegłego ds. wypadków w kolejnictwie.

Prokuratura uważa, że dokumentacja jest kompletna. Jeśli sąd apelacyjny uzna, że tak nie jest, to śledztwa może potrwać jeszcze nawet kilka miesięcy.

Przypominamy: Tragedia na przejeździe kolejowym w Szaflarach: śledztwo musi zostać uzupełnione

Do wypadku, przypomnijmy, doszło pod koniec sierpnia ubiegłego roku. 18-latka w czasie egzaminu na prawo jazdy wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg. Egzaminator, jak wynika z ustaleń śledczych, nie zatrzymał samochodu przed torami. Nie pomógł też dziewczynie uciec z pojazdu, zanim uderzył w niego pociąg. 62-latek odpowie za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym oraz za nieudzielenie pomocy kursantce.

 

 

(Joanna Porębska/ek)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.