Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Kultura górali jest przepiekną". Zainaugurowano 53. Festiwal Folkloru Ziem Górskich

  • Bartłomiej Bujas
  • date_range Piątek, 2022.08.19 16:09 ( Edytowany Piątek, 2022.08.19 16:17 )
"Kultura górali jest przepiękną. To sól polskiej kultury" – mówił podczas uroczystego otwarcia 53. Festiwalu Folkloru Ziem Górskich minister Piotr Gliński. Wydarzenie odbywa się w Zakopanem i potrwa tydzień. Przewidziano liczne koncerty i warsztaty regionalne.

Konferencja prasowa. Fot. P. Korczak

Mówi minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński

"Szczególnie cieszymy się, że ten międzynarodowy i o tak długiej tradycji festiwal gromadzi wspaniałe zespoły ludowe z całego świata. W tym roku pojawią się artyści np. z Indii. To okazja do porównania, jak wygląda folklor w innych częściach świata" - mówił podczas otwarcia festiwalu minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

Świętowanie rozpoczęto od Mistrzostw Podhala w Powożeniu i konkursu na Fiakra Roku. Były też zawody na najpiękniejszy Śpiew Pytacki.

Odwiedzamy Zakopane - stolicę Tatr

Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3512659

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię