Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Będzie kolejna niedzielna akcja szczepień przy parafiach

Większość gmin na Podhalu wciąż nie jest wyszczepiona nawet w 30 procentach - będzie kolejna niedzielna akcja szczepień przy parafiach. Na południu Małopolski najgorzej szczepienia przeciwko COVID-19 idą w Białym Dunajcu. W tej gminie zaszczepionych zostało niecałe 18 procent mieszkańców.

Fot. Bartłomiej Bujas

Podczas ostatniej takiej akcji przy sześciu kościołach udało się zaszczepić prawie 800 osób:
Teraz rozszerzamy ten projekt  - w kolejnych 10 parafiach na terenie województwa małopolskiego będą realizowane w najbliższą niedzielę szczepienia. Także lekarze pierwszego kontaktu będą zachęcali swoich pacjentów, którzy jeszcze się nie zaszczepili. Wszystkie małopolskie samorządy zostały zmobilizowane i zobowiązane do tego, żeby dzwonili do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły. Wg statystyk, które mamy, już prawie 40 tys. telefonów z zachęceniem do szczepień wykonały małopolskie samorządy,
MÓwi wojewoda małopolski Łukasz Kmita
Jak dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita, w ten weekend akcje szczepień odbywały się w 22 punktach w województwie. Zaszczepiono ok. 2400 osób.
Tematy:
Autor:
Tomasz Bździkot

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię